Wydarzenia 2013 r.

Wydarzenia 2013W niedzielę 15.12.2013 r. odbył się klubowy rajd pieszy. Na starcie zlokalizowanym przy strzelnicy i stawku policyjnym stawiło się 9 uczestników + pies. Przewodnikiem wycieczki był Mirek Szarblewski. Ruszyliśmy szlakiem wzdłuż rzeki słupi i przemieszczaliśmy się lasami, bagnami, krzakami i ledo widocznymi ścieżkami. Po drodze musieliśmy poradzić sobie z przeszkodami terenowymi takimi jak powalone drzewa, czy zagradzające drogę strumienie. W połowie trasy zrobiliśmy ognisko. Chociaż rozpalenie ognia w wilgotnym otoczeniu i przy wykorzystaniu mokrego drewna nie było proste, to wspólnymi siłami i pomysłami jakoś się ta sztuka udała. Wszyscy pomagali w zbieraniu gałęzi. Były kiełbaski z ogniska, wspólne zdjęcia i opowieści. W drodze powrotnej natkneliśmy się na tropy dzikich zwierząt. Najbardziej wytrwały okazał się Artur, który zaliczył chyba wszystkie możliwe kałuże. Cały rajd trwał niemal 5 godzin, a trasa wg. nieoficjalnych informacji miała około 10 km. Szczęśliwy, ubłoceni, wymęczeni wszyscy wrócili do domów. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony dzień.10.12.2013 r. to być może przełomowa data dla wielu naszych uczniów. W wtorkowy trening odbyły się mini zawody mikołajkowe, które dla młodszej grupy były pierwszą możliwościa startu przed publicznością. Zawody ze względu na sprawy logistyczny rozpoczęły się z 20 minutowym opóźnieniem, ale licznie zgromadzona widownia była usatysfakcjonowana występami swoich dzieci. Rozegrano łącznie 10 konkurencji. Pierwsze 3 miejsca nagradzane były medalami i dyplomami. Sensei dla wszystkich dzieciaków przygotował również prezenty w postaci różnych zabawek, gier i sprzętów sportowych. Odbył się też mały pokaz kata i bunkai. Uczestnicy wzięli też udział w pokazie starych filmów z mistrzami karate, oraz w prezentacji o swoim instruktorze. Rodzice spisali się na medal i przygotowali fantastyczne ciasta, przekąski, sałatki i wędzone rybki. Było mikołajkowo-prezentowo, sportowo-karatekowo, historycznie-naukowo i smacznie-biesiadnie. Czekamy teraz na zdjęcia do umieszczenia na stronie. Mamy nadzieję, że zawody się Państwu spodobały. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym w pomoc organizacyjną, bez której dzisiejsze zawody by się nie odbyły!

 W sobotę 23 listopada 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół im. Wedlów Tuczyńskich w Tucznie odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie dla zaawansowanych stopni, które poprowadził Sensei Z.Ruta. Nasz instruktor P.Juchniewicz brał aktywny udział w treningach, które były podsumowaniem rocznej pracy tzw. "Specjalnej Grupy Dan". Przećwiczono program egzaminacyjny na 1 Dan, a metodyka zajęć przypominała tą, którą zastosowaliśmy w klubie tydzień wcześniej. Niemniej kilka ćwiczeń, postaramy się zaimplementować na naszych zajęciach.
Grupa Karate

 W dniu 26.10.2013 r. w Wałczu odbyło się kolejne szkolenie Specjalnej Grupy Dan. W zajęciach uczestniczył również nasz przedstawiciel, sensei Przemysław Juchniewicz. Celem szkolenia było przećwiczenie elementów kumite i powtórzenie programu egzaminacyjnego na 1 Dan. W przerwie pomiedzy dwugodzinnymi sesjami treningowymi, odbyło się zebranie głównych instruktorów WSI. Podczas narady wprowadzono kilka istotnych zmian, które w sposób istotny wpływają na nasz klub. Z niecierpliwoscią czekamy na rozwój naszych klubowiczów, ponieważ w tego typu szkoleniach mogą brać udział brązowe i czarne pasy.

Grupa karateków
XII Puchar Karate W.S.I.Poland - Człuchów, 12-13.10.2013 - MAMY WOREK MEDALI !!!!

W miniony weekend odbyły się zawody, w których wzięło udział niemal 150 osób z Polski i Litwy. Słupski Klub Karate reprezentowało 9 zawodników. Poziom jaki zaprezentowali i ilość medali jakie zdobyli wskazuje, że nasz klub liczy się coraz bardziej na arenie krajowej i międzynarodowej. Medale dla Championa zdobywali:
- Przemysław Juchniewicz: 1 msc. kata i 3 msc. kumite /zaawansowani/
- Zbigniew Banasiak: 1 msc. kumite i 3 msc. kata /roczniki 1994 i starsi/
- Dawid Środa: 1 msc. kata i 2 msc. kumite /roczniki  1999-2001/
- Dawid Badzio: 2 msc. kata /roczniko 2002-2004/
- Dominik Łykus: 3 msc. kata i 3 msc. kumite /roczniki 1999-2001/
Pozostali reprezentanci naszego klubu, którzy świetnie się zaprezentowali, jednak nie zdobyli medali:
- Dominik Malarski
- Artur Fryga
- Mateusz Wojciechowski
- Jakub PaziewskiPoziom rywalizacji był bardzo wyrównany i wiele pojedynków kończyło się minimalną przewagą przeciwników. Najważniejsze jednak, że każdy zaprezentował się na 100% swoich umiejętności fizycznych i psychologicznych. Najtrudniej bowiem wygrać walkę ze samym sobą, ze swoimi słabościami, nerwami i niedociagnięciami technicznymi. Stając na tatami z przeciwnikiem, nasi młodzi karatecy udowodnili swoją odwagę i wysoki poziom umiejętności. Wszystkim należą się wielkie gratulacje.

Podczas weekendu odbyło się również szkolenie krajowe, które z grupą młodszą poprowadziła sensei Karolina Pytel-Ruta /4 Dan/. Metody treningowe wprowadzone na tym szkoleniu, postaramy się zaprezentować również u nas w klubie.

Wielkie podziękowania należą się też rodzicom, którzy w tak licznym gronie postanowili przyjechać do Człuchowa i kibicować naszym zawodnikom. Wsparcie jakie czuja dzieci, szczególnie na początku kariery zawodniczej jest nie do przecenienia i zwiększa checi do cięższego treningu. Również poprzez takie wyjazdy wzmacnia się integrację i atmosferę w klubie. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci jak i rodzice są zadowoleni z wyjazdu i równie chetnie zaangażuja się przy kolejny imprezach w jakich nasz klub weźmie udział. Naszym rodzicom tak udzieliłą się atmosfera zawodów, że zrobili ponad 2000 zdjęć! /Fotki dodane zostananą na stronie po obrobieniu/

Raz jeszcze gratuluję i dziękuję wszystkim za uczestnictwo w zawodach!

Fotorelacja: http://czluchow.tygodnik.pl/a/karate-worek-medali-zostal-w-czluchowie
Szkolenia: http://wsi-poland.org/content.php?dzial=415&mod=gal_show&rok=1048&lang=pl
Turniej: http://wsi-poland.org/content.php?dzial=416&mod=gal_show&rok=1050&lang=pl
Szkolenie SGD oraz kurs sędziowski i narada instruktorów

Szkolenie Słupszczan

W sobotę 28.09.2013 roku w Wałczu odbyło się kolejne szkolenie Specjalnej Grupy Dan, uzupełniający kurs sędziowski (A,B,C,) oraz narada instruktorów (szefów klubów członkowskich) World Shotokan Institute - Poland. W szkoleniu SGD wzięlo udział 24 zawodniczek i zawodników z Lubaczowa, Wałcza, Tuczna, Słupska, Poznania i Człuchowa. Podczas dwóch sesji treningowych przećwiczono część materiału przywiezionego z dojo Mistrza Shirai. Słupsk był reprezentowany przez naszego instruktora Przemysława Juchniewicza.
Kichon 1 Dan

Ćwiczenia zaawansowane

W sobotę 21.09.2013 odbył się nocny rajd po lasku północnym w Słupsku. Na miejscu zbiórki o godz. 20:30 stawiło się 27 osób. Frekwencja była fantastyczna i pozytywnie wszystkich nastroiła. Po zaprezentowaniu planu wyprawy i przeliczeniu uczestników wyruszyliśmy na leśne ścieżki. Uzbrojeni w latarki i plecaki przedzieraliśmy się ścieżkami, które w nocy ciężko było dostrzec. Po około 40 minutach marszu doszliśmy do miejca, w którym było przygotowane ognisko. Ze względu na mokre drewno, rozpalenie ogniska zajeło nieco dłuższą chwilę...ale gdy w końcu się to udało, wszyscy zabrali się za nabijanie kiełbasek na kije i podpiekanie smakołyków. Gdy brzuchy były już pełne, wyruszyliśmy w podróż powrotną jeszcze innymi ścieżkami. Dla wielu ciekawostką były dźwięki, jakie można spotkać nocą w lesie. Serdecznie dziękujemy Mirkowi Szarblewskiemu, Arturowi Żukowskiemu i Adamowi Wiśniewskiemu za wcześniejsze przygotowanie trasy, kijków i drewna. To właśnie dzięki takim inicjatywom następuje integracja pomiedzy klubowiczami i ich rodzinami. Oby więcej takich imprez. Poniżej zdjęcie z trasy nocnego rajdu ;)

wycieczka do lasu

 


W niedzielne południe 1 września na Jarmarku Gryfitów odbył się mini pokaz. Dziękujemy za udział Dominikowi Malarskiemu i Arturowi Frydze, którzy po wakacyjnej przerwie, zaprezentowali bardzo dobre wykonianie kumite. Pokaz miał na celu zaprezentowanie podstawowych technik i umiejętnosci najmłodszych karateków. Największą "gwizdą" pokazu okazał się 5 letni Karol, który fantastycznie sprostał wszystkim zadaniom i pokazał, że nie boi się robić pompek na deskach z drzazgami ;)

 

/Rodziców którzy robili zdjęcia, proszę o podesłanie ich na nasz adres mailowy: promostiv@gmail.com/ 

 obóz karate

 

W dniach 29.06.-06.07.2013 roku w Niechorzu odbył się Letni Obóz Sportowy "Gasshuku 2013". W obozie wzięli udział zawodnicy z Lubaczowa, Człuchowa, Słupska, Tuczna i Wałcza. Zajęcia treningowe prowadzone były w 4 grupach zaawansowania: grupa D /9.1-9.3, 9 kyu/, grupa C /8.1-6.2, 8-7 kyu/, grupa B /6.3-4.3, 6-4 kyu/ i grupa A /3-1 kyu + Dan/. Program w grupach treningowych koncentrował się na powtórzeniu programu egzaminacyjnego oraz wprowadzeniu nowych form kata lub jego bunkai. W grupie B wprowadzono bunkai kata Heian-Yondan i Heian Godan. W nastarszej grupie treningowej skoncentrowano się na przećwiczeniu programu na 1 i 2 Dan oraz powtórzeniu bunkai kata Heian Yondan, Heian Godan, Tekki Shodan oraz Bassai-dai. Powtórzono także Tenno-kata (8 technik) i Tenno-kata-ura (20 technik). Na więcej niestety już nie starczyło czasu.

Podczas tegorocznego Gasshuku łatwo było zauważyć progres osób przygotowujących się do egzaminów mistrzowskich w Specjalnej Grupie Dan. Także grupa średnia (B) prezentowała się bardzo dobrze utwierdzając instruktorów i trenerów co do obranego kierunku rozwoju i zastosowanych metod szkoleniowych. Na naszych oczach urosło nam bardzo dobrze wytrenowane zaplecze do grupy zaawansowanej co z pewnością przyniesie efekty w kolejnych latach. Oczywiście należy także stwierdzić, że grupa najmłodsza (D) prezentowała się w tym roku stosunkowo słabo. Niektórzy z młodszych uczestników obozu nie bardzo zrozumieli na jaki obóz przyjechali i co jest jego celem. Oczywiście zgodnie z zapowiedzią osoby takie nie otrzymały zgody na przystąpienie do egzaminów na kolejny stopień w karate.

Zajęcia podczas obozu prowadzili:

  • Zbigniew Ruta /5 Dan/ Wałcz
  • Grzegorz Konieczka /5 Dan/ Kuwejt
  • Karolina Pytel-Ruta /4 Dan/ Wałcz
  • Maciej Sowa /2 Dan/ Poznań
  • Krzysztof Gwizdała /2 Dan/ Wałcz
  • Przemysław Juchniewicz /1 Dan/ Słupsk
  • Maciej Zielenkiewicz /1 Dan/ Tuczno
  • Bogdan Matuszewski /1 Kyu/ Wałcz
  • Andrzej Ostaszewski /2 Kyu/ Człuchów

Linki z opisem i zdjęciami z obozu: Tutaj i tutaj.

Więcej zdjęć jeszcze znajdziecie Tutaj


 

15-16.06.2013 r. - Shihan Hiroshi Shirai /10 Dan/ - kurs i szkolenie

Spojrzenie wojownika
W dniach 14-16.06.2013 roku przebywał w Wałczu Shihan Hiroshi Shirai /10 Dan/. Mistrz po raz piąty przyjechał na zaproszenie Przewodniczącego World Shotokan Institute - Poland Zbigniewa Ruty /5 Dan/. Szkolenie odbyło się w gościnnych progach Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Wzięło w nim udział niemal 100 zawodniczek i zawodników z klubów członkowskich W.S.I.Poland oraz goście z kilku krajów. Poza japońskim mistrzem uczestnicy szkolenia reprezentowali Włochy, Belgię, Niemcy, Litwę, Szwajcarię a nawet Kuwejt.

Mistrzowi towarzyszyli znakomici asystenci: Sensei Allesandro Cardinalle /6 Dan/, wielokrotny Mistrza Świata w kata, trener włoskiej kadry narodowej, Sensei Marc Stevens /6 Dan/, były asystent Mistrza Taiji Kase a obecnie asystent Mistrza Shirai - jeden z najlepszych demonstratorów techniki karate shotokan, Sensei Fabio Cattaneo /4 Dan/ członek włoskiej kadry narodowej w karate tradycyjnym, wielokrotny medalista mistrzostw świata w kata indywidualnym i kata drużynowym oraz sensei Matteo Mambretti /4 Dan/, dzięki któremu Mistrz mógł przylecieć do Polski prywatnym odrzutowcem.

W sobotę szkolenie rozpoczęło się od niecodziennego wydarzenia - inauguracji działalności Butoku Akademy of Poland instytucji, która w ramach W.S.I.Poland zajmie się kształceniem kadry instruktorskiej i mistrzowskiej zgodnie ze standardami Włoskiej Federacji Karate Tradycyjnego. Wykład inauguracyjny wygłosił do słuchaczy pierwszego kursu instruktorskiego Mistrz Shirai. Był to szczególny wykład bowiem Sensei wygłosił go w 50-lecie ukończenia swojego kursu mistrzowskiego JKA. Tematem wykładu było znaczenia roli instruktora w karate oraz najważniejszych elementów jego praktyki zawodowej. Sensei podzielił się swoimi doświadczeniami wyniesionymi zarówno w kursu instruktorskiego JKA jak i kursu mistrzowskiego JKA a także ze swojego wieloletniego doświadczenia zawodowego.

W kursie i szkoleniu uczestniczył nasz trener Przemysław Juchniewicz /1 Dan/.

grupa karate
Butoku Academy Of PolandMistrzowie karate
karatecy SłupskShihan Hiroshi Shirai i A.Cardinalle Mamy Mistrza Polski w Kata!!!

Mistrzostwa Polski IMAF Słupsk

Nasz zawodnik Zbigniew Banasiak zdobył złoty medal w kategorii żółte-niebieskie pasy (8-4 kyu!) na Otwartych Mistrzostwach Polski, które w minioną sobotę 1.06.2013 odbyły się w Słupsku.

Fantastycznie spisali się również pozostali nasi zawodnicy, uzyskując (pomimo przeciwników z wyższymi pasami) wysokie noty w eliminacjach:

Tomasz Karolczak
Dawid Badzio
Dominik Malarski
Michał Budnicki
Michał Łobocki
Kuba Paziewski

01 czerwca 2013 r. w Słupsku rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski IMAF w Sztukach Walki. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 170 zawodników z aż 19 ośrodków, którzy rywalizowali ze sobą w 65 konkurencjach i kategoriach.

Specjalne było dla nas miejsce zawodów. To właśnie w Słupsku w ramach Słupskiego Klubu Karate "Champion" prowadził zajęcia z zakresu karate, ju jitsu i samoobrony śp. Mistrz hanshi Michał Godnicz, Wiceprezydent IMAF Polska, zasłużony działacz sportowy, wychowawca wielu "czarnych pasów" i zawodników, wreszcie organizator dorocznej, wrześniowej Gali Sportów Walki, która dla wielu klubów stanowiła rozpoczęcie sportowego sezonu. Ceremonia rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Polski była również hołdem Jego pamięci.

O medale walczono tradycyjnie już w karate (kata indywidualne i drużynowe, ippon kumite i sanbon kumite), ju jitsu (kata parami), kobudo (kata z bronią) oraz kickboxingu (formuła semi kontakt). Źródło www.imaf.pl

Artykuł w gazecie gp24.pl: tutajWracamy z zawodów z medalami!

 W dniach 13-14 Kwietnia 2013 roku w Wałczu odbył się XI Puchar Karate W.S.I. Poland. Turniej rozegrany został we wszystkich grupach wiekowych w konkurencji kata i kumite indywidualnym. W imprezie wzięło udział ponad 170 zawodniczek i zawodników z Polski i Litwy. MUKK CHAMPION reprezentowało 10 zawodników:


Przemysław Juchniewicz - 1 msc. kumite
Dawid Środa - 1 msc. kumite, 2 msc. kata
Tomasz Karolczak - 2 msc. kumite
Dawid Badzio - 2 msc. kata
Michał Budnicki - 3 msc. kata
Dawid Rodziewicz
Artur Fryga
Mateusz Wojciechowski
Dominik Malarski
Zbigniew BanasiakEliminacje odbywały się w sobotę od 15.00 do 19.00 Rywalizacja przebiegała równolegle na dwóch tatami. W najmocniej obsadzonej grupie wiekowej 2002-2004 stopnie 9.1-7.3 kyu startowało aż 34 zawodników (w tym 5 z naszego klubu). Do finałów dostali się najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy byli w tym dniu najlepiej dysponowani. Warto podkreślić, że dla naszych zawodników były to pierwsze starty w życiu, co z pewnością wiązało się z dużymi emocjami. Mimo tego, wszyscy bez wyjatku spisali się fantastycznie. Pokazali ducha walki, dynamikę, siłę i poprawność techniczną. Ponieważ zawody były na wysokim i wyrównanym poziomie, o zwycięstwach decydowały sczegóły. Wystarczyło stracić na momen równowagę, podnieść piętę lub skończyć wykonywanie kata 5 cm za daleko, by zwyciężył przeciwnik. Nasi zawodnicy, którzy nie dostali się do finałów, przegrywali dosłownie o włos, nie odstając od swoich przeciwników. Tak duże umiejętności powinny zaprocentować na kolejnych zawodach, które odbędą się jesienią. 

Podczas weekendu odbyło się również szkolenie zawodnicze z podziałem na dwie grupy zaawansowania. Grupę młodszą obserwowali rodzice, którzy w komentarzach stwierdzili, że nasi karatecy bardzo dobrze wyglądają na tle innych białych pasów.

Przed finałami odbyły się również egzaminy na stopnie uczniowskie. Tomasz Karolczak z powodzeniem zaliczył egzamin na 6.3 kyu. Gratulacje!

Reasumując wyjazd na pierwsze zawody w tym roku był świetnym przeżyciem i wskazał kierunek rozwoju na najbliższe miesiące. Uczestnictwo w szkoleniach, zawodach i obserwacja egzaminów powinna zaprocentować w przyszłości i pobudzić wszystkich klubowiczów do jeszcze większego wysiłku.

Serdeczne podziękowania należą się Państwu Badzio i Państwu Malarskim, którzy wspierali naszych podopiecznych przez cały wyjazd.

W wtorkowym wydaniu Głosu Pomorza 17.04.13 pojawił się również artykuł, który można przeczytać w internetowym wydaniu: tutaj

Szersza relacja na stronie WSI: tutaj

Galeria zdjęć 1
Galeria zdjęć 2Artykuł w gazecie gp24.pl: tutaj


 

 Szkolenie Karate w Człuchowie

 

Ceremoniał

 W sobotę 2 marca 2013 odbyło się V Klubwe Szkolenie Karate W.S.I. zorganizowane przez klub z Człuchowa. Słupską sekcję reprezentowało 9 zawodników. Zajęcia odbywały się z podziałem na 3 grupy zaawansowania. Cieszy fakt, że nasz klub miał swoich przedstawicieli w każdej z grup szkoleniowych, dzięki czemu mogliśmy wyciągnąć 100% materiału z całego szkolenia. Zajęcia prowadzili: Zbigniew Ruta 5 Dan, Karolina Pytel-Ruta 4 Dan, Paweł Zieliński 3 Dan. Przećwiczono zarówno kata jak i kumite, co powinno mieć przełożenie na poprawę umiejętności wszystkich obecnych na szkoleniu.

Klubowe Szkolenie karate WSI Człuchów

 


Udane Egzaminy

 

26.02.2013 to dzień, który wielu klubowiczów zapamięta na długo. Odbyły się wtedy egzaminy. Dla niektórych był to pierwszy egzamin w karate, a dla innych już któryś z rzędu. Na pierwszy ogień poszło dwch średnio zaawansowanych klubowiczów, którzy to mieli pokazać swoje umiejętności. Dobre zaprezentowanie się, miało skutkować dopuszczeniem ich do egzaminów podczas seminarium w Człuchowie. Niestety zaprezentowali się dosyć przeciętnie i nie uzyskali zgody trenera na najbliższy egzamin. Miejmy nadzieję, że po solidnym treningu pokażą w krótkim czasie duże postępy! Po egzaminie próbnym, przyszedł czas na egzamin właściwy. Być może ferie, lub późna godzina spowodowała, że adepci podeszli do sprawdzianu bardzo spięci i niepewni swoich umiejętności. Jednak po reprymendzie stało się coś fantastycznego i nagle wszyscy się przebudzili, pokazując swoje umiejętności! Szczególnie cieszy fakt, że grupa zdająca na 9.3 kyu była świetnie przygotowana do kumite. Cieszy też to, że najmłodsi karatecy (6 lat) pokazali się z świetnej strony. Wszystkim zdającym GRATULUJEMY!!!


 


 

 Klubowy wyjazd do Parku Wodnego

Karatecy na basenie

W niedzielne popołudnie 24.02.2013 nasz klub zorganizował wyjazd do parku wodnego. Jak zwykle w takich sytuacjach, na miejscu zbiórki pojawili się tylko najwytrwalsi klubowicze. Ostatni dzień ferii spędzony na basenie, był fantastycznym podsumowaniem 2 tygodni laby i odpoczynku od szkoły i treningów (choć wytrwali karatecy nigdy nie odpuszczają treningów). Jak zwykle sensei okazał się wymagający i na rozgrzewkę zaproponował przepłynięcie 20 długosci basenu. Szybko okazało się, że coniektórzy nie są wybitnymi pływakami i musieli ratować się piankowymi pałąkami. Ostatecznie skończyło sie mniejszej ilości przepłyniętych długości basenu. Po rozgrzewce i lekkim zmęczeniu, przyszedł czas na chwilę relaksu, bo w końcu taki charakter miał ten wyjazd. Grupa wybrała się do basenu na zewnątrz budynku, gdzie można było skorzystać z bąbelków i fajnych widoków. Przećwiczyliśmy też elementy oddechu, które to wykorzystywali wszyscy do prób pobicia rekordu w nurkowaniu. Wyniki oscylowały pomiędzy 30 a 100 sekund. Poźniej wszyscy przenieśli się na zjeżdżalnię i na płytsze baseniki. Na koniec nastąpiły próby zrobienia kata w basenie - efekty były dyskusyjne ;). Po basenie wszyscy byli zmęczeni ale też zadowoleni! Miejmy nadzieję, że dobry nastrój i naładowane wewnętrzne baterie utrzymają się jak najdłużej! 


 


 

 Trening na plaży

 

W dniu 9.02.2013 odbył się trening plażowy dla chętnych klubowiczów. Pomimo niezbyt dużej frekwencji, wyjazd do Ustki okazał się strzałem w dziesiątkę. Na miejscu zbiórki pojawiło się 7 osób. Cała grupa wspólnie wybrała się na cmentarz, by zapalić znicze w rocznice śmierci senseia Michała Godnicza, następnie ruszyła nad morze. Pogoda okazała się sprzyjająca. Nie było zbyt zimno ani deszczowo. Trening rozpoczął się szybkim biegiem za senseiem. Niestety mało kto utrzymywał tempo i grupa błyskawicznie rozciągneła się na 200m. Całą stawkę dzielnie zamykał Mateusz, który ze względu na lekkie przeziębienie postanowił się troszkę oszczędzać. Po rozgrzewce przećwiczono kata egzaminacyjne, z naciskiem na Heian Nidan i Heian Godan. Przećwiczono również kumite. Po krótkim treningu sensiej znów nakazał bieg, tym razem pod wydmową górę, przekornie zwaną K2. Po krótkim odpoczynku i napałaniu się widokiem morza, wszyscy zbiegli z góry - wszyscy z wyjątkiem Mateusza, który to postanowił zjechać na tyłku (po warszawsku, tyłkiem po piasku;). Oczywiście była mini bitwa na śnieżki i zabawa z bałwanem. Podczas biegu powrotnego, zrobiliśmy sobie pamiątkowe fotografie, które wkrótce tutaj umieścimy.

Serdeczne podziękowania dla:

Zbyszka Banasiaka - za transport i zaangażowanie

oraz dla Pana J. Badzio - za pyszne wafelki