Wydarzenia 2015 r.

Wydarzenia klubowe w 2015 roku

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy 12.12.2015.

 

W Ostrzeszowie odbył się ogólnopolski turniej karate młodzików. Udało się zdobyć kilka medali i pokazać z dobrej strony.Tym razem puchary zdobyli Dominik Malarski, Ola Przysiecka i Patryk Krośnicki. Dzielnie walczyli również Oskar Frączkiewicz i Oliwier Brzeziński. Poza pucharami, nasi zawodnicy dostali również drobne upominki. Po zawodach zrobiliśmy sobie wycieczkę do Poznania, gdzie trafiliśmy na świąteczny jarmark. Było sporo atrakcji, co stało się już chyba naszą klubową tradycją podczas wyjazdów :)

 

 

 


 

III Klubowy Turniej Mikołajkowy 5.12.2015.

Zakończyła się III edycja zawodów mikołajkowych, którą od roku organizujemy w Siemianicach. Tym razem startowało 44 zawodników z sekcji Słupskiej i Siemianickiej. Zawodnicy podzieleni byli na kategorie wiekowe i toczyli pojedynki w systemie każdy z każdym. Dzięki temu wyniki były sprawiedliwe i obiektywne.

Mikołajki 2015

Przy okazji zawodów mini szkolenie sędziowskie odbyli nasi starsi uczniowie. Zawodnicy zależnie od swoich umiejętności, prezentowali kata i kumite. Młodsi adepci mieli za zadanie pokazać wszystkie znane techniki wykonując kihon egzaminacyjny.

Mikołajki 2015

Byla to bardzo dobra okazja by pokazać swoje umiejętności rodzicom i dziadkom. Braw i zdjęć było bardzo dużo, co każe przypuszczać, że publiczność była zadowolona z występów młodych karateków.

Mikołajki 2015

W nagrodę za swoje występy, młodzi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy...które teraz zawisną zapewne w gablotach lub ramkach.

Mikołajki 2015

Również rodzice jak zawsze spisali się na 5, pomagając w przygotowaniu sali i przynosząc różne smakołyki. Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę.

Mikołajki 2015

Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych wyników.

 

 


 

Puchar Polski Karate SGI w Słupsku, 14.11.2015

W naszym mieście odbyły się najważniejsze zawody w tym sezonie. Klub Karate Champion gościł łącznie 244 zawodników z całej Polski i Niemiec. Był to największe zawody w historii federacji SGI. 4 maty, 31 sędziów i niemal pół tysiaca pojedynków we wszystkich kategoriach wiekowych. Również po raz pierwszy w naszej federacji zrobiliśmy podział nie tylko ze względu na wiek, ale również na stopnie zaawansowania. Dzięki temu każdy miał równe szanse by wywalczyć medal.

                     

Z naszego klubu wystąpiło 61 zawodników. Wszystkie nasze sekcje miały swoich przedstawicieli. Poza zawodnikami ze Słupska i Siemianic, świetnie spisali się również karatecy ze Sławna.

Rozpiętość wieku uczestników była bardzo duża. Najmlodszy miał niecałe 4 lata, a najstarszy 67. Zawody rozpoczęły się od najmłodszych. O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne otwarcie mistrzostw, którego dokonał Prezydent Słupska - Robert Biedroń.


Nasi reprezentanci zdobyli 10 medali, co łącznie dało nam drugą lokatę wśród startujacych klubów. Na pierwszym miejscu w ilości zdobytych medali był klub z Człuchowa.

Same zawody przebiegały bardzo sprawnie i udało się je zakończyć przed czasem. Obyło się bez większych wpadek, co przy tak dużej imprezie nie jest rzeczą oczywistą. Na wspólny sukces pracowało wiele osób, wybranych spośród naszych rodziców. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu sprzętu, a także tym którzy przynieśli swoje wypieki. Dzięki minibarowi prowadzonemu przez panie Bajtek i Malarską udało się zarobić nieco ponad 300 zł. Pieniądze te przeznaczymy na organizację mikołajkowych zawodów.

Medale zdobyli dla naszego klubu:

1. Wiktoria Podstawek, 2. Odeta Lewczuk (kihon dziewczynek),
1 . Jakub Kniaź, 3. Wociech Kmita (kihon chłopców),
3. Patrycja Kupiec (kumite dziewcząt ur.2004-2006),
1. Patryk Krośnicki (kata ur. 2001-2003),
1. Dominik Łykus, 3. Dawid Lawrence (Kata ur. 1998-2000),
1. Zbigniew Banasiak (kata i kumite seniorów)Same medale również zasługują na kilka zdań. Były to specjalnie zaprojektowane i odlewane z metalu trofea. Limitowana edycja tylko na nasze zawody, powinna zadowolić gusta wszystkich karateków.

Informacje o zawodach w lokalnej prasie:
http://gryf24.pl/2015/11/16/puchar-w-karate-sotokan-w-slupsku-zdjecia/
http://www.gp24.pl/sport/sporty-walki/art/9096114,slupsk-byl-gospodarzem-najwiekszej-imprezy-karate,id,t.html

Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej postawy i dobrych rezultatów. Wszyscy spisali się wyśmienicie. 

 

Staż z Claudio Cerutim, Ostrów Wielkopolski 24.10.2015 r.

Sensei Ceruti gości w naszym kraju 2 razy w roku. Tym razem zawitał do Ostrowa. Niestety terminarz treningów nie był zbyt korzystny, dlatego na treningi z mistrzem pojechał tylko P.Juchniewicz. Poniżej kilka fotek. Więcej znaleźć można na naszym facebooku i stronie federacji.Szkolenie karate z Carlo Fugazza - Eberswalde 2015

10.10.2015 r. Odbył się staż karate z Sensei Carlo Fugazza 8 dan. Kurs odbył się w niemieckim mieście Eberswalde. Ponieważ Sensei C.Fugazza jest jedną z najważniejszych postaci w europejskim karate, nie mogło na jego zajęciach zabraknać naszego klubowego instruktora. Przemysław Juchniewicz wraz z grupą 3 reprezentantów naszej federacji SGI Shotokan Cultural Institute Poland wybrali się na sobotnie treningi grup podstawowych i zaawansowanych. Treningi z mistrzem były bardzo ciekawe i część materiału jaka została tam przerobiona, zostanie również wprowadzona do naszego dojo.

Trening z Carlo Fugazza

Staż ten był kolejną okazją do wspólnego treningu z Niemieckimi karatekami i do nawiązania nowych znajomości. Miło też było po raz kolejny spotkać się z instruktorami z Berlina, których poznaliśmy kilka tygodni wcześniej.

Toni Hayabusa

Kurs karate

ura zuki

Ponieważ staż w Eberswalde odbywa się co roku...i Sensei prowadzi również zajęcia dla młodszych stopni, możliwe że następnym razem pojedziemy większym składem osobowym. Czas pokaże kto zasłuży na taką możliwość ;)

 

 


 

Szkolenie Goshindo - Berlin 2015

18 września /sobota/ odbyło się szkolenie Goshindo w Berlinie. Poprowadził je Claudio Ceruti. Tym razem sensei Przemek zabrał ze sobą dwójkę dobrze rokujących adeptów: D.Badzio i D.Malarskiego. Szkolenie to było bardzo ekskluzywne, ponieważ na sali było tylko kilkanaście czarnych pasów....i dwa zielone ;) Materiał treningowy nie należał do najłatwiejszych. Trening trwał niemal 5 godzin i był niezwykle wyczerpujący. Po zajęciach, "championi" udali się na zwiedzanie stolicy Niemiec. Niestety pogoda podczas zwiedzania się popsuła i przez deszcz trzeba było odpuścić kilka ciekawostek. Jednak reasumując, sobotni wypad do berlina był bardzo udany i okraszony kilkoma przygodami, które na długo utkwią w pamięci. Poniżej kilka fotek z wyjazdu.

Berlin 2015

Berlin 2015Berlin 2015 

 

 

 


 

Nabory do nowych grup szkoleniowych 2015/2016

W pierwszych dniach września odbyły się spotkania organizacyjne w naszym klubie. Oficjalnie rozpoczeliśmy zajęcia /w sekcjach w Słupsku i Siemianicach. Cieszymy się, że odwiedziły nas nowe osoby, które chcą ćwiczyć karate zgodnie z wytycznymi Mistrza H.Shirai. Przypominamy, że zwyczajowo można się dopisywać do końca września. Warto spróbować i na własnej skórze sprawdzić, czy ta dyscyplina spełnia oczekiwania.

 

 


 

Kurs instruktorski


W dniach 21-23.07.2014 w Tucholi odbył się kurs instruktorski, przedłużający ważność legitymacji m.in. naszego instruktora /PJ/. Przez 3 dni prowadzone były zajęcia teoretyczne i praktyczne, które miały na celu pogłębienie wiedzy z zakresu metodologii nauczania, standaryzacji, psychologii, pierwszej pomocy itp. Wiele godzin zajęć zarówno w dojo jak i salach dydaktycznych powinno zaprocentować w tym roku.

 


 

Staż Goshin-do Polcanto - Włochy.

10-12 lipiec 2015 to czas, który nasz instruktor Przemysław Juchniewicz spędził na stażu instruktorskim w Polcanto /Włochy/.

Polcanto 8

Staż ten co roku jest organizowany przez hanshi Claudio Ceruti. Zajęcia prowadził zarówno sensei Claudio, jak i inni utytułowani instruktorzy, którzy specjalizowali się w różnych aspektach karate.

Polcanto 1

Sam staż zorganizowany był w bardzo malowniczym miejscu, które wręcz zachęcało do wysiłku...oraz nawiązywania miłych relacji z Włoskimi instruktorami. 

Polcanto 2

Głównie zwracano uwagę na timing, dystans i kopnięcia. Treningi opierały się o elementy Goshin-do. Po tej podróży zostało sporo wiedzy i jeszcze więcej wspomnień :) 

 Polcanto 3

Polskę reprezentowało 7 instruktorów z naszej federacji. 

Polcanto 4

Treningi były bardzo wymagające i długie. Pierwsza sesja zaczynała się o godzinie 7 (chociaż pierwotnie planowana była na 6) i kończyła po kilku godzinach. Całe szczęście pogoda dopisała (padało i było chłodno), dzięki czemu można było wytrzymać 4-5 godzin na treningu.

Polcanto 5

Miłą nagrodą za niemal 4000 km, 50 godzin w samochodzie i kilkanaście godzin treningów była napisana osobiście przez Maestro Shirai setntencja w języku japońskim i angielskim. Jest to unikatowy prezent, który przypominać będzie o czasie spędzonym w okolicy Florencji.


 

Letni obóz karate - Lipiec 2015 - Łeba + szkolenie Marc Stevens

Wzorem zeszłego roku i tym razem pojechaliśmy na obóz letni do Łeby. Warunki pobytu były zdecydowanie lepsze, ze względu na świeżo wyremontowane łazienki i dostęp do 2 sal treningowych. W obozie wzieło udział niemal 100 karateków. 

Łeba 2015 grupowe

Swego rodzaju premią dla uczestników był weekendowy kurs z Senseiem Marc'iem Stevensem. Jest to postać wyjątkowa w świecie karate i miło było się od niej uczyć. Treningi były bardzo ciężkie i niezwykle męczące. Nasz gość szczególnie kładł nacisk na dynamikę i siłę technik.

Łeba 2015 Marc Stevens 1

Wśród uczestników, którzy wracali po treningach do pokojów, można było usłyszeć że czują się jak 'zombi'. Zresztą było to widać, ponieważ każdy chodził z zakwasami bujając się na boki. Ale o to właśnie chodzi w treningach karate, żeby wymagać od siebie coraz więcej...no i od zakwasów jeszcze nikomu się krzywda nie stała :D

Łeba 2015 Marc Stevens 2

Poza treningami spędzaliśmy czas na plażowaniu, pluskaniu się w Bałtyku, wycieczkach do okolicznych parków linowych i oceanarium z prawdziwymi fokami. Po przygotowaniu i wstępnej selekcji w parku linowym, dzieci poszły na dostosowane do nich trasy. Niektórzy radzili sobie bardzo dobrze...a inni walczyli o życie. Całe szczęście nikt się nie poddał i nie zszedł przedwcześnie z trasy. Widać, że karatecy zawsze kierują się maksymą: "Nigdy się nie poddawaj i idź na przód".

Łeba 2015 kolejka linowa

Do dyspozycji uczestników były boiska i tereny rekreacyjne. Atrakcji nie brakowało i nikt się nie nudził. Dzięki sponsorowi moglismy udać się z dziećmi na lody :D

Łeba 2015 grupowa Słupsk

Jak co roku, odbyło się również ognisko integracyjne z kiełbaskami i śpiewami....chociaż słowo śpiewanie to zbyt duże słowo ;) Ale, że śpiewać każdy może, to co odważniejsi skorzystali z tej możliwości.

Łeba 2015 ognisko

Treningi prowadzone były przez różnych instruktorów, dzięki czemu obozowicze mogli poznać specyficzne dla nich elementy karate. Obóz zakończył się promocjami na wyższe stopnie zaawansowania. Jak widać wyjazd na obóz popłaca i jest świetną alternatywą na miłe spędzenie wakacji.

Łeba 2015 trening sztuki walki

By relacji stało się zadość, trzeba uczciwie podkreślić, że Kuba poczynił duże postępy w szachach. Dzięki temu dzielnie odpierał ataki naszego Senseia w pojedynkach szachowych. Pojedynki te cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, która gromadziła się za każdym razem, gdy dochodziło do starć.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny obóz.

Więcej zdjęć w dziale "GALERIA" i na naszym klubowym facebooku.

 

 


 

I Klubowy Piknik Rodzinny - zakończenie sezonu

Sezon szkoleniowy zakończyliśmy z przytupem. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Piknik Rodzinny dla naszych klubowiczów. Pomimo zapowiadanych opadów deszczu, niedziela 28 czerwca okazała się dla nas łaskawa. Pogoda dopisała i zdążyliśmy przygotować wszystkie atrakcje.

Klubo Piknik w Słupsku

Możemy pochwalić się rekordową frekwencją. Naszą imprezę odwiedziło ponad 100 osób!

Ognisko z kiełbaskami

Było ognisko, kiełbaski, zupa z kociołka, przysmaki przygotowane przez rodziców i dużo różnych atrakcji, gier, zabaw i samochodzików. Podobno zupa rozeszła się w rekordowo krótkim czasie. Zostały tylko kości po wędzonych żeberkach ;)

Piknik 3

Dla każdego przygotowane było coś smacznego, a i dobre nastroje też dopisywały.

autka lt

Hitem okazała się jazda autkami po kałużach.

Nie obyło się też bez pokazu naszych karateków. Każda z sekcji zaprezentowała wybrany przez siebie element treningowy.

Pokaz sztuk walki

Gry i zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Natomiast rodzice woleli spędzać czas na rozmowach i poznawaniu innych rodziców. Miejmy nadzieję, że ta impreza przyczyni się do zacieśnienia pozytywnych relacji klubowych.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pozytywną energie. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

przeciąganie liny

Podziękowania dla rodziców za wsparcie i pomoc przy rozkładaniu sprzętów. Do zobaczenia po wakacjach!

Więcej zdjęć pod linkiem: https://picasaweb.google.com/111623953536447556274/PiknikRodzinny28062015 i w GALERII na naszej stronie.

Zapraszamy też do polubienia nas na facebooku: https://www.facebook.com/KlubKarateChampionSlupsk?ref=hl


 

Kolejne klubowe szkolenie w Człuchowie.

Ponad 40 karateków wzieło udział w szkoleniu, które po raz kolejny odbyło się w Tucholi. 10.05.2015 mieliśmy okazję uczestniczyć w treningach prowadzonych przez senseia Adama Cichockiego /4dan/ z Pelplina i senseia Roberta Reitera /4dan/ z Wałcza. Po szkoleniu, 2 naszych kolegów wzieło udział w egzaminach na zielone pasy. Dawid Badzio i Dominik Malarski zdali kolejno egzmainy na 6.1 i 6.2 kyu. Warto podkreślić, że w skład komisji egzaminacyjnej wchodzili T.Krygowski 4 Dan, R.Reiter 4 Dan, A.Cichocki 4 Dan, P.Zieliński 3 Dan. Egzaminy zakończyły się pozytywnym wynikiem. Wielkie gratulacje!

 


 

Szkolenie Karate i Goshindo w Tucholi. 

17-18 kwietnia odbyło się seminarium z C. Ceruti. Było to jedno z ważniejszych zgrupowań w tym roku. W prowadzeniu treningów jak zwykle pomagali A.Ferrari i G.Tenti. Goście z Włoch po raz kolejny odwiedzili halę OSIRu w Tucholi. Nasz klub reprezentowała liczna grupa z Słupska i Siemianic. Zarówno treningi karate jak i Goshindo były bardzo wyczerpujace i treściwe. Szczególnie nasi młodsi zawodnicy mogli nauczyć się wielu nowych rzeczy. Nasze białe pasy opanowały /na swój sposób/ kata na 2 dan :D

Więcej informacji o szkoleniu TUTAJ 

  

3 Medale na miedzyklubowym Turnieju w Człuchowie.

Weekend 11-12.04.2015 spędziliśmy na zawodach i szkoleniu w Człuchowie. W miedzyklubowych zawodach wzięło udział około 60 zawodników. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników: Dawid Badzio, Patryk Krośnicki i Oliwier Brzeziński. Wszyscy trzej zdobyli medale w kata. Patryk miał 2 miejsce, a Dawid i Oliwier 3. Sobotnie eliminacje rozegrane zostały systemem każdy z każdym co oznacza, że wszyscy nasi reprezentanci stoczyli po kilka pojedynków. Poza zawodami wszyscy uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Senseia Grzegorza Konieczke /Kuwejt/. W nagrodę za dobrą dyspozycję, nasi zawodnicy dostali pozwolenie by uczestniczyć w treningu dla brązowych i czarnych pasów. Poniżej kilka zdjęć z tych zmagań.

Człuchów 2015 Podium Patryk

Człuchów 2015 Podium Dawid

Człuchów 2015 Podium Oliwier

Człuchów 2015 FinaliściZdobyliśmy 5 Pucharów w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Krzyżu Wlkp.

28-29.03.2015 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan SGI. Organizatorem zawodów był klub z Krzyża Wlkp. Z naszego klubu pojechało 7 zawodników, którzy startowali w kategoriach młodzików młodszych, młodzików i młodzików starszych. Nasz klub był jednym z 15 startujących w zmaganiach. Samych zawodników było około 180. Po wyrównanych pojedynkach udało się zdobyć 5 pucharów.

Kornelia Klich - 1 msc. kata i 2 msc. kumite

Maksym Strzałkowski - 1 msc. kata i 2 msc. kumite

Oskar Frączkiewicz - 1 msc. kumite

Pozostali pokazali się z bardzo dobrej strony, aczkolwiek nie udało im się stanąć na podium. Niestety w pojedynkach przegrywali o włos, często różnicą punktów 3 do 2.Dawid Badzio przeszedł do 3 rundy w kata i kumite.
Dominik Malarski i Natalia Łęgowska przeszli do 2 rund.
Równie dobrze spisała się Ola Przysiecka, która doszła do 3 rundy w kumite.W sobotę odbyły się eliminacje i półfinały. Po zawodach wybraliśmy się na lody (w tym elemencie prym wiódł Mirek, który spałaszował chyba 10 gałek) i wycieczkę po okolicy. Noc spędziliśmy w śpiworach na sali gimnastycznej. Najbardziej zadowolony z tego powodu był Maksym, który po raz pierwszy spał poza jak to ujął "mięciutkim łóżkiem". W niedziele odbył się trening z podziałem na 3 grupy, oraz finały i dekoracje medalistów.W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na słynnej magicznej górce, na której grawitacja działa w sposób niezrozumiały. Samochód sam podjeżdżał pod górkę. Nie dało się go też zepchnąć w dół. Ktoś ma pomysł dlaczego tak sie dzieje? Jednak to nie był koniec atrakcji. Szukaliśmy miejsca gdzie pod dachem mozemy sobie zrobić grilla. Znaleźliśmy takie miejsce za Białym Borem. Ciepła kiełbaska, buła i ketchup....to jest to co Championi lubią najbardziej ;) (tutaj znowu prym wiódł Mirek vel. "Ciasteczkowy potwór" wcinając 3 czy 4 kiełbaski ;)Wszystkim gratulujemy świetnej postawy i wysokiego poziomu. Podziękowania należą się też Mirkowi Sz. i Jackowi B. za bezpieczne dowiezienie wszystkich na miejsce.

Więcej o zawodach można poczytać TUTAJ 

Szkolenie z Mistrzem Hiroshi Shirai /10 Dan/. Backnang /Niemcy/.

W weekend 14-15.03.2015 r. nasz Sensei brał udział w szkoleniu z Maestro Hiroshi Shirai /10 Dan/. Było to kolejne spotkanie z największym żyjącym mistrzem karate. Podróż do Backnangu /Niemcy/ i z powrotem to 2500 km i ponad 24h jazdy samochodem. Jednak było warto. Trzy sesje treningowe prowadzone były zarówno przez H.Shirai jak i C.Fugazze /8 Dan/. Obaj mistrzowie to legendy karate. Podczas szkolenia praktykowane były głównie wymagania egzaminacyjne na 2 Dan. Sensei przywiózł ze szkolenia sporo nowej wiedzy i ciekawe ćwiczenia, oraz Bunkai. 

Więcej fotek można znaleźć na stronie SGIPoland.pl lub na naszym Facebooku.

  

Szkolenie SGI w Człuchowie

1 marca wzieliśmy udział w szkoleniu karate SGI, które odbyło się po raz kolejny w Człuchowie. Z naszego klubu pojechało 9 osób (z sekcji Słupskiej i z Siemianic). Ruszylismy w drogę przed 7 rano, ale dobre nastroje dopisywały nam do samego wieczora. Treningi były podzielone na kilka grup zaawansowania. Łącznie odbyły się dwie sesje treningowe po 1,5 i 3 godziny. Każda grupa przerobiła materiał na swoim poziomie zaawansowania, który dodatkowo rozwijany był o nieco trudniejsze elementy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Między treningami mieliśmy czas by wspólnie wyjść do restauracji na obiad. Tutaj podziw wzbudzili Dominik i Dawid, którzy postanowili sprostać połowie pieczonego kurczaka. Nie dali rady ;) (muszą więcej trenować). Trzeba przyznać, że wspólnie spędzony czas w podróży, na treningu, przy kawie itp. pozytywnie nastraja na kolejne tygodnie pracy.

Cieszymy się, że na szkolenie pojechało kilka osób z naszego klubu, które wcześniej z nami nie jeździły. Miejmy nadzieję, że spodobało się to na tyle, że nie odpuszczą kolejnych wyjazdów.

  Po treningach odbyły się egzaminy. Dominik Malarski pokazał się z bardzo dobrej strony i zaliczył egzamin na 6.1 kyu. Wielkie gratulacje dla Dominika, który pomimo zmęczenie nie odpuścił walcząc do końca.

 


 

3 ROCZNICA ŚMIERCI SENSEIA MICHAŁA GODNICZA

7 lutego była kolejna rocznica śmierci Senseia Michała Godnicza (zm. 2012r.), który był założycielem SKK Champion. Jest to z jednej strony smutna rocznica, ale z drugiej strony pokazuje, że jeśli uda się zaszczepić swoją cząstkę /wiedzy, przekonań, pomysłów, historii, pasji itp./ u innych osób, to można zostać zapamiętanym na zawsze.

Reprezentacja klubu złożyła znicze pod pomnikiem.

  

Witamy wszystkich w nowym roku. Dział z wydarzeniami 2014 r. został przeniesiony do zakładki Archiwum wydarzeń.