Wydarzenia 2016 r.

 W celu przejrzenia naszych aktywnosci zapraszamy na nasz FP na facebooku, gdzie znajduje się więcej zdjęć: https://www.facebook.com/KlubKarateChampionSlupsk/

 

 Wydarzenia 2016

 9 medali w Pucharze Karate SGI Poland

 

5 listopada odbył się coroczny Puchar Karate SGI Poland. Tym razem zawody odbyły się w Lubaczowe (woj. Podkarpackie). Mimo niemal 1000 km drogi, 6 naszych zawodników przywiozło 9 medali! Jest to świetny wynik, tymbardziej, że w zawodach wzięło udział 150 zawodników z całej Polski.

Lubaczów 2016 zbiorcze

Z sekcji Słupsk najlepiej spisał się Patryk Krośnicki, który zdobył złoto w kata i kumite. Dominik Malarski był 3 w kata.Lubaczów 2016 3Lubaczów 2016 4

Ania Paczkowska ze Sławna zdobyła srebro w kumite i brąz w kata. Jej brat. Krzysztof zdobył brąz w kata.Lubaczów 2016 1

Siemianice reprezentował Oskar Frączkiewicz. Nie zawiódł, zdobywając brąz w kata.

Lubaczów 2016 2

Przemysław Juchniewicz również wystartował w zawodach, deklasując rywali w kata. Natomiast w kumite, ze względu na kontuzję nogi musiał odpuścić rywalizację, ostatecznie zajmując 3 miejsce.Lubaczów 2016 5

Osoby, które wyjechały na zawody, mogą spodziewać się dodatkowego "+" podczas najblizszego egzaminu.

 


Sensei Przemysław Juchniewicz zdał egzamin na 2 Dan!

 

Jest nam niezwykle miło poinformować, że 29.10.2016 r. nasz instruktor P.Juchniewicz pozytywnie zaliczył egzamin na 2 Dan. Egzamin odbył się w Hannowerze pod czujnym okiem dwóch największych mistrzów karate H.Shirai 10 dan i C.Fugazza 8 Dan.

Spośród 8 kandydatów na wyższe stopnie, tylko 5 udało się zdobyć awans.

Egzamin na 2 dan

Sam egzamin poza walorami technicznymi, wymusił na naszym instruktorze niezwykły wysiłek mentalny. Nie jest łatwo jechać całą noc, wysiąść pod Dojo, spędzić kilka godzin intensywnie trenując pod okiem Mistrza, a potem dać z siebie jeszcze więcej podczas samego egzaminu. Jednak trzeba pamiętać, że najtrudniejsza walka jaką możemy stoczyć, to ta z samym sobą i z własnymi słabościami. Karateka walczy do końca i nigdy się nie poddaje!

 

2 Dan na 22 lecie treningu karate to miła nagroda za trud włożony w zgłębianie tajników tej sztuki. Jest to również kolejny krok do rozwoju naszego klubu, który jako jedyny w okolicy ściśle współpracuje z największym autorytetem w karate Shotokan.

Egzamin odbył się przy okazji stażu z Mistrzem. Była to więc także świetna okazja do nauki, której nigdy za wiele. Karate jest przepiękną sztuką, którą można zgłębiać całe życie. Ciągle jest coś co można poprawić, zrobić lepiej czy też szybciej. Dzięki temu karate nigdy się nie znudzi i zawsze będzie dawało dużo satysfakcji. Oby nasi uczniowie również osiągneli poziom czarnych pasów i peopagowali idee jakimi kierujemy się w Słupskim Klubie Karate Champion.

Hannower 2016 a

A dla tych którzy marzą by ćwiczyć pod okiem Maestro Shirai dobra nowina. Mistrz obiecał że w przyszłym roku odwiedzi Polskę! Ćwiczcie starannie, a będziecie mieli możliwość uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu!

 

 


Kolejne medale naszych zawodników

W sobotę 1.10 pięciu naszych zawodników wzięło udział w gali poświęconej śp. Michałowi Godniczowi (założycielowi Słupskiego Klubu Karate Champion). Impreza odbyła się w Kobylnicy koło Słupska. 

Najlepiej z naszych uczniów spisali się Jakub Paziewski (1,2,3 miejsce kolejno w kata, kumite i kenjutsu), Mateusz Wojciechowski (1 miejsce kenjutsu), Aleksandra Przysiecka (3 miejsce w kumite) i Oskar Frączkiewicz (3 miejsce kumite). Bardzo bliski medalu w kumite był także Dominik Malarski, który przegrał dosłownie o włos swoją półfinałówą walkę. Good job!

Udział w tej imprezie, poza uczczeniem pamięci Mistrza, miał także na celu sprawdzenie "elastyczności" naszych zawodników. Musieli przestawić się na zupełnie inny sposób rozgrywania zawodów i wystąpić w nieznanej dla siebie konkurencji, którą jak widać potrafili wygrać. :)

A już w listopadzie kolejne zawody, na które zapraszamy naszych zawodników. Informacje pojawią się wkrótce..

 

 


Kurs dla starszych stopni w Człuchowie (Szkolenie S.G.I.strefy północnej)

 

W sobotę 24 września w Człuchowie odbył się kurs dla starszych stopni. Ze względów technicznych w kursie wziął udział tylko Sensei Przemek. Pod okiem Senseia Roberta Reitera 4 Dan, został przerobiony materiał egzaminacyjny na 1 i 2 Dan.

Grupa mistrzowska

Na zakończenie szkolenia, zostały wytypowane osoby, które będąmogły zdawać nakolejne stopnie. Wśród wytypowanych osób znalazł się Przemysław Juchniewicz. Jeśli tylko niedoleczona kontuzja pozwoli, mamy nadzieję, że w niedługim czasie nasz Sensei zda kolejny egzamin przed największym mistrzem karate Mo. H.Shirai 10 Dan. Trzymajcie kciuki :)

 


III (udany) Klubowy Rajd Nocny

 

Do tradycji przeszło, że na początku sezonu szkoleniwoego organizujemy Rajd Nocny. Tym razem w sobotę 17 września na starcie rajdu zgromadziło się niemal 80 osób i klubowy pupil - pies Shoto. Tradycyjnie ruszyliśmy nocą przez las by dotrzeć do ogniska. W tym roku przy ognisku nie byliśmy sami, więc było trochę muzyki i zamieszania. Nie przeszkodziło to jednak w pieczeniu kiełbasek i wspólnej integracji. Ważne że wszyscy byli zadowoleni z kolejnej klubowej imprezy i zapoiwedzieli swój udział w przyszłym roku.

3 rajd nocny 2016

 

Nie obyło się także bez nocnego treningu, który przeprowadzilismy tylko przy blasku księżyca. Było to niecodzienne doswiadczenie, które szczególnie spodobało się najmłodszym klubowiczom. Sensei opowiedział też jak w dawnych czasach wygladały treningi karate.

Wszyscy wrócili bezpiecznie do domów, a większość dzieci zasnęła w samochodach więc i rodzice byli zadowoleni :D


 

Kurs instruktorski w Tucholi.

W sierpniu odbyła się kolejna edycja korsu instruktorskiego, który organizowała nasza federacja. Było sporo zajęć teoretycznych i praktycznych, które są niezbędne podczas prowadzenia zajęć. Oczywiście Sensei Przemek skorzystał z tej okazji i aktywnie brał udział w zajęciach. Niestety kontuzja nie pozwoliła w pełni poświęcić się treningowi, ale teoria ćwiczona w głowie powinna też zaprocentować w przyszłości.


 

Letni Obóz Sportowy Łeba 2016 r.

Po raz kolejny lipcowy obóz odbył się w Łeby. Również po raz kolejny udało się zorganizować przyjazd Senseia M.Stevensa, który tym razem przywiózł ze sobą całą rodzinę. Były więc treningi, gry i zabawy. Pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała, więc nie było zbyt wielu możliwości do plażowania...ale kto by się tym przejmował ;)

Po raz pierwszy na obozie byli adepci z naszych wszystkich sekcji ze Słupska, Sławna i Siemianic. Z każdym dniem było widać progress szczególnie u naszych niższych stopni. Wykonywali dobrą pracę na treningach i to przynosiło szybkie efekty.

Na zakończenie obozu odbyły się egzaminy i zawody. Oczywiście nasi zawodnicy zdobyli kilka medali. Pojawił się też w klubie nowe niebieskie pasy.
 

II Klubowy Festy Rodzinny

 

 

Piknik Rodzinny 2016

W tym roku po raz drugi udało się zorganizować klubowy piknik na zakończenie sezonu. Tym razem dzięki uprzejmości Pani Sołty i Komendantowi Straży Pożarnej, impreza odbyła się w Jezierzycach.

Piknik Rodzinny 2016

Pomimo widma opadów deszczów, wszystko odbyło się jak z bajki. Tuż przed rozpoczęciem imprezy pogoda się poprawiła, wyszło słońce i było wręcz idealnie. Stopniowo przyjeżdżały całe rodziny naszych uczniów. Wszyscy rozkładali się na kocykach i przygotowanych ławkach. Muzyka porywała tłumy do gier i zabawach.


Piknik Rodzinny 2016

 


Stoły uginały się od jedzenia i napitków, a główny grillowy pilnował by mięso było cały czas ciepłe. W ognisku prażył się kociołek i kiełbaski na kijach.


Piknik Rodzinny 2016

 
Sensei bawiąc się w animatora co chwile ogłaszał nowe zabawy i angażował wszystkich chetnych do wspólnej zabawy.

Nasi dzielni strażacy postanowili także zrobić fantastyczny pokaz gaszenia pożaru. Była możliwość przejechania się wozem bojowym, ubrania stroju strażaka, a nawet własnoręcznego gaszenia prawdziwego pożaru.


Piknik Rodzinny 2016

 
Takie rzeczy tylko u nas :D Kto nie był, niech żałuje i za rok czas na piknik sobie zarezerwuje ;)

Piknik Rodzinny 2016

 
Szczególne podziękowania należą się Państwu Frączkiewicz, bez których ta impreza by się nie odbyła. Po raz kolejny rodzice naszych dzieci prezentują bardzo duże zaangażowanie w życie klubu, co skutkuje tak udanymi imprezami.
 

Pierwsze niebieskie pasy w nowej historii naszego klubu!!

1 niebieski pas 2016

Miło nam poinformować, że Dawid Badzio jako pierwszy wychowanek Senseia Przemysława Juchniewicza zdobył niebieski pas 5,1 kyu. Po poprawce z kopnięć, również Dominik Malarski zaliczył egzamin na niebieski pas 5 kyu. Ponieważ Dominik ma skończone 14 lat, mógł zdawać na pełen stopień, dlatego też jest teraz najstarszym uczeniem Senseia, biorąc pod uwagę stopnień i staż treningowy. Gratulacje dla obydwu świetnych adeptów!
 

II Ogólnopolski Puchar Karate SGI. 23-24.04.2016 r. Krzyż Wielkopolski.

Wśród 180 zawodników, nasz klub reprezentowało 11 adeptów ze Słupska i Siemianic. Miło nam poinformować, że 6 naszych zawodników wróciło z pucharami. Niektórzy zdobyli nawet po dwa trofea w różnych konkurencjach!

karatecy z Słupska i Siemianic

Najlepsze rezultaty osiągneli:

Natalia Łęgowska (2 msc. kumite, 3 msc. kata)
Adrian Lewczuk (2 msc. kata, 4 msc. kumite)
Jakub Paziewski (2 msc. Kata)
Patrycja Kupiec (3 msc. Kumite)
Aleksandra Przysiecka (3 msc. Kata)
Dominik Malarski (4 msc. Kata)

Słupsk i Siemianice na zawodach w Krzyżu Wlkp

Pozostali nasi zawodnicy pomimo braku miejsc medalowych, pokazali bardzo dobry poziom. Serce rosło na widok szczególnie najmłodszych zawodników, którzy dawali z siebie wszystko.

Słupsk i Siemianice na zawodach w Krzyżu Wlkp

Aleksander Kmita, Oskar Frączkiewicz, Dawid Badzio, Karol Kwiatkowski i Patryk Krośnicki do bardzo perspektywiczni zawodnicy, którzy świetnie się rozwijają z treningu na trening.

Słupsk i Siemianice na zawodach w Krzyżu Wlkp

Przed finałami odbył się zaplanowany wcześniej trening z podziałem na trzy grupy, który poprowadzili : Robert Reiter /4dan/, Marcin Szwarc /2dan/ i Przemysław Juchniewicz /1dan/.

Tym razem pojechali z nami Pan Łęgowski i jak zawsze Pan Badzio, który bardzo mocno nas wspiera praktycznie przy każdej możliwej okazji. To duże szczęście mieć w klubie rodziców, którzy są w stanie poświęcić swój czas dla dobra dzieci.

  

Pokaz karate w Przedszkolu 'Poziomka'. Włynkówko 21.04.2016 r.

Nauczycielki z zaprzyjaźnionego z nami przedszkola, poprosiły o mały pokaz i trening karate. Z tego zaproszenia skorzystał Sensei Przemek i przygotował dla dzieci trochę atrakcji. Była opowieść o tym czym jest karate i po co się właściwie ćwiczy. Ale wiadomo, że takie opowiadanie jest nudne, więc trzeba było szybko przejść do ciekawszych rzeczy.

Włynkówko pokaz
 Każdy mógł nauczyć się też kilku technik z zakresu karate Shotokan. Nie obyło się też bez rozbijania cegieł, co zrobiło na dzieciach chyba największe wrażenie. Dzieci z zapartym tchem oczekiwał na rezultat - połamie/czy nie połamie...

Włynkówko pokaz

Każde dziecko chciało się również nauczyć kopnięć. Więc i te zagadnienie musiało być poruszone.
Podczas krókiego treningu nawet Panie Nauczycielki dzielnie próbowały opanować bloki i uderzenia.

Włynkówko pokaz trening
Włynkówko pokaz

Część dzieci mogła się również przekonać, czy brzuch karateki jest wystarczająco twardy, by mógł przyjąć wiele ciosów. Jak widać na zdjęciach, chętnych do takich testów nie brakowało.
Dzieci wyglądały na zadowolone i to jest w tym wszystkim najważniejsze! 

Szkolenie Shoto-Goshin Karate-do z Włoskim mistrzem C.Ceruti. Tuchola 2.04.2016 r.


W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w corocznym wiosennym kursie z Senseiem Claudio Cerutim z Włoch. Mistrz poprowadził treningi dla wszystkich stopni. Każdy miał więc okazję zapoznać się z warsztatem tej wyjątkowej postaci. Dwa sobotnie treningi nakierowane były głównie na interpretację kata z grupy Goshindo i Karate. 

ataki

Duży nacisk był również na optymalne przemieszczanie się i kontrolę dystansu. Poruszane zagadnienia były dosyć trudne dla młodszych stopni i sprawiały sporo trudności. Pojawiła się duża ilość krótkich sekwencji, które stworzyły całość schematu walki z 8 przeciwnikami. 

bunkai

Pomimo pewnych trudności, nasi championi spisywali się bardzo dobrze, szybko "łapiąc" przekaz nauczyciela. Była to takze świetna okazja, by poćwiczyć z ludźmi z innych klubów, wymieniając tymsamym swoje doswiadczenia.

Ola Słupsk

Nasz klub reprezentowało 6 uczniów z Słupska i Siemianic:
Cyprian Brzeziński
Oliwier Brzeziński
Aleksandra Przysiecka
Patryk Krośnicki
Jakub Paziewski
Dominik Malarski

kopnięcie

Udział w tego typu szkoleniach zapewnia szersze horyzonty pojmowania karate i pozwala podnosić swój poziom. Z całą pewnością będzie też miał wpływ na wyniki kolejnych egzaminów. 
Dziękujemy także Pani O.Brzezińskiej za transport dzieci do Tucholi.


Szkolenie z największym mistrzem karate Hiroshi Shirai 10 Dan, Backnang 12-13.03 2016 r.

12-13 marca odbyło się szkolenie z największym mistrzem karate Hiroshi Shirai. Nasz Sensei wraz z grupazaawansowanych karateków z federacji wziął udział w tym wydarzeniu. Przez dwa dni niemal 150 adeptów z całej europy ćwiczyło pod okiem Sensei H.Shirai. Część treningów poprowadził także Sensei Claudio Fugazza 8 dan. Bardzo wyczerpujace treningi opierały się głównie o kata: Heian Yondan, Jion oraz Sochin. Nie zabrakło także treningu walki, który z każdą minutą stawał się coraz bardziej rozbudowany. Pomimo 24h spędzonych w podróży na płd. Niemiec warto było słuchać cennych wskazówek obu mistrzów. Sensei Shirai kilka razy bezpośrednio demonstrował na P.Juchniewiczu jak prawidłowo wykonywać dane techniki, co zdecydowanie pomagało w rozumieniu przekazu mistrza. 

Najlepsi karatecy z PL

Pomimo podeszłego wieku i problemów zdrowotnych, Sensei Shirai powiedział mądre słowa, które można skonkludować, że im jest się starszym, tym powinno się być lepszym...albo przynajmniej zostać na tym samym poziomie. Uwaga ta odnosiła się do 80 latków, którzy powinni być równie sprawni jak wtedy gdy mieli 70 lat. Więc ta uwaga powinna trafic takze do naszych czterdziestoletnich uczniów, którzy czasem uważają że są zbyt starzy żeby jeszcze coś w karate osiagnąć :) Sensei w Was wierzy!

H Shirai


 

Gdy uczniowie odpoczywają w ferie, nauczyciele sie szkolą

20 lutego odbyło się coroczne szkolenie z Sensei Claudio Ceruti w Berlinie. Po raz 2 uczestniczył w nim nasz instruktor Przemysław Juchniewicz. Kurs ten przeznaczony był dla zaawansowanych stopni i w dużej mierze nastawiony był na Goshindo. Niemal 5 godzinny trening był pełen materiału, który posłuży nam do klubowych szkoleń. Była to również doskonała okazja do ćwiczeń z instruktorami z Niemiec, co pomaga w podnoszeniu własnego poziomu.

Berlin 2016 Ceruti

Powyżej pamiątkowe wspólne zdjęcie reprezentantów naszej federacji i przyjaciół z Włoch.

 


 

Szkolenie w Człochowie

aPodobnie jak w zeszłym roku, początek roku rozpoczeliśmy od szkolenia w Człochowie. 6 lutego dbyło się XI KLUBOWE SZKOLENIE KARATE SGI-POLAND. W szkoleniu wzięło udział ponad 70 zawodników z Człuchowa, Tucholi, Chojnic, Śliwic, Słupska, Wałcza, Tuczna, Pelplina oraz Skarszew. Treningi poprowadzili Sensei Adam Cichocki / 4 DAN - Pelplin/ oraz Sensei Robert Reiter / 4 DAN-Walcz /. Zajęcia odbyły się w dwóch sesjach treningowych z podziałem na poziom zaawansowania. Grupa początkująca odbyła dwa godzinne treningi , a grupa starsza (6-1 Kyu +Dan) dwa dwugodzinne.

Po szkoleniu odbyły się egzaminy na zielone, niebieskie oraz brązowe pasy. Podczas szkolenia odbyły się jedne z największych w ostatnim czasie w naszej federacji egzaminy na brązowe pasy. Łącznie przed komisją egzaminacyjną stanęło 19 zawodników z kilku klubów, którzy chcieli otrzymać promocję na brązowy pas.

 

 


 

4 ROCZNICA ŚMIERCI SENSEIA MICHAŁA GODNICZA

7 lutego była kolejna rocznica śmierci Senseia Michała Godnicza (zm. 2012r.), który był założycielem SKK Champion. Każdego roku wspominamy jego pamięć. Był jednym z prekursorów karate w naszym regionie. Dzięki niemu, w klubie karate Champion ćwiczyło wielu utytułowanych karateków. Przez ostatnie 20 lat prawdopodobnie "championami" było około pół tysiąca Słupszczan. Tradycja zobowiązuje i dlatego zrobimy wszystko, by klub przetrwał kolejne 20 lat na najwyższym poziomie. Ciągle rozwijamy idee mistrza by każdego dnia być coraz lepszym.

 

  

Witamy wszystkich w nowym roku. Dział z wydarzeniami 2014 r. został przeniesiony do zakładki Archiwum wydarzeń.