Wydarzenia 2017 r.

Wydarzenia 2017

Wcześniejsze wydarzenia znajdą Państwo TUTAJ.
Zapraszamy na nasz Fanpage, gdzie znaleźć można więcej zdjęć i informacji o tym co się aktualnie dzieje w naszym klubie 


Szkolenie z Sensei Marc Stevens - Litwa

16 i 17 grudnia 2017 odbyło się szkolenie karate Shotokan, które zorganizował Klub Karate Puma z Wilna. Sensei Przemysław Juchniewicz znalazł się wśród 10 osobowej grupy, która reprezentowała naszą federację w tym wydarzeniu. Zajęcia prowadził świetny instruktor Marc Stevens, który przybył do miejscowości Troki k. Wilna na Litwie, z całą swoją rodziną (ćwiczą zarówno żona, jak i 3 dzieci). Podczas szkolenia przećwiczone zostały kata z grupy Heian, oraz mistrzowskie Bassai-dai, Enpi, oraz Kanku-Sho. Sporo ćwiczeń wiązało się z kumite i walką z kilkoma przeciwnikami.

Kurs Karate Troki Litwa 2017

Sensei Gediminas Plokstys przywitał całą naszą reprezentacje z otwartymi rękoma, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję zobaczyć się w przyszłym roku.

Reprezentacja Polski na LitwieZdobylismy sporo medali na Pucharze Karate SGI Poland

W weekend 18/19.11.2017 w Czersku odbyły się najważniejsze dla nas zawody. Łącznie z naszego klubu wystartowało 17 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W sobotę odbyły się eliminacje, w których wzięło udział niemal 220 zawodników z całej Polski. Do niedzielnych finałów dostało się 8 naszych reprezentantów z sekcji w Słupsku i Siemianicach. Oto ich finałowe wyniki:
Czersk 2017 Zawodnicy Championa Słupsk na podium

Adrian Lewczuk 2 msc. kata,
Karol Kwiatkowski 2 msc. kata,
Michał Piszko 3 msc. kata,
Odeta Lewczuk 3 msc. kumite,
Adam Karaś 3 msc. kata,
Oskar Frączkiewicz 3 w kata i kumite,
Dominik Wojciechowski 4 msc. kata,
Franciszek Strączewski 4 msc. kumite

Champion Siemianice i Słupsk medale

Ponieważ impreza była zaplanowana na dwa dni, spaliśmy na sali. Było to fajne doświadczenie, szczególnie dla osób, które pierwszy raz z nami pojechały. Przed niedzielnymi finałami odbył się jeszcze trening z podziałem na stopnie. Trening najliczniejszej grupy 8 kyu poprowadził Sensei Przemysław Juchniewicz. Pozostali zawodnicy mieli okazje poćwiczyć z innymi instruktorami.

Patryk kopnięcie w Czersku

Podziękowania należą się dla rodziców, którzy zawieźli i pilnowali naszych zawodników. Mamy nadzieję, że ta grupa rodziców będzie coraz większa ;)

Rozgrzewka Słupskich zawodników

Odeta kumite zawody w Czersku

 
Staż ShotoGoshin KarateDo z sensei C.Ceruti /6 Dan Włochy/

25-26.10.2017 odbył się w Tucholi coroczny staż z Włoskim mistrzem Claudio Ceruti. Mieliśmy okazję ćwiczyć dużo ciekawych elementów w krókim dystansie. Nasz Gość wiele uwagi poświęcił odpowiedniej pracy nóg i stabilności podczas walki. W wielu miejscach nawiązywał do tradycyjnego, bojowego zastosowania karate. Oddzielny trening poprowadził również dla młodszych stopni, które miały okazję przećwiczyć takie wykonanie bunkai, które nabije im kilka siniaków na rękach ;)
Tutaj szczególne wyrazy uznania dla Patryka Bajtka, Szymona Chmury, Karola Kwiatkowskiego i Adama Karasia, którzy dzielnie sobie radzili na treningu. Warto podkreślić, że Szymek namówił mamę żeby go przywiozła na trening do Tucholi.
Kolejne spotkanie z opiekunem naszej federacji odbędzie się wiosną w Ostrowie Wlkp.
Grupa młodsza Szkolenie Ceruti Tuchola 2017Szkolenie z sensei H.Shirai /10 Dan/ oraz C.Fugazza /8 Dan/ w Hannoverze

W dniach 14 i 15.10.2017 nasi zawodnicy wraz z instruktorem mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu, które prowadziło dwóch wybitnych mistrzów karate shotokan. Szkolenie to odbyło się w niemieckim Hanowerze.

Szkolenie karate Hannower 2017

Dotychczas nasz sensei P.Juchniewicz ze względów logistyczncyh /całonocne jazdy samochodami, busami/, kosztowych i technicznych /najwyższy i najtrudniejszy poziom treningów/ nie zabierał uczniów na takie szkolenia. Tym razem zrobił jednak wyjatek i pozwolił jechać zawodnikom od 6 kyu.

Szkolenie karate Hannover 2017

Niestety okazja do treningu z największym Japońskim mistrzem karate oraz z wybitnym Włoskim instruktorem, wydała się kusząca tylko dla 2 uczniów. Kuba Paziewski wraz z Oskarem Frączkiewiczem dzielnie znieśli całonocną jazdę autobusem, 2 sobotnie sesje treningowe, nocleg na sali, niedzielne treningi i powrót w niedzielną noc.

Szkolenie karate Hannover 2017

Chłopcy ćwiczyli bardzo sumiennie pod okiem obu mistrzów i wynieśli z treningów wiele istotnych elementów. Również ich zachowanie było na odpowiednim poziomie /plus za naukę (w autobusie) do poniedziałkowych sprawdzianów/;

Szkolenie karate Hannover 2017

Niecodzienna sytuacja spotkała Oskara, który niemal usiadł na Senseia Shirai zamiast ustąpić miejsca. Ale dzięki temu udało się naszemu zawodnikowi zrobić zdjęcie z mistrzem i poprosić o podpis na pasie. Będzie to fantastyczna pamiatka na całe życie.

Szkolenie karate Hannover 2017

 
Kurs instruktorski


Pomiędzy 25 i 27.08.2017 odbył się kurs dla instruktorów SGI Poland. Nasz klub reprezentował Przemysław Juchniewicz. W tym czasie odbywał się zarówno treningi jak i wykłady z różnych dziedzin treningowych. Zajęcia dotyczyły sposobu przekazywania wiedzy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Omówiono także podstawy odnowy biologicznej, oraz wstępny plan na najbliższy rok szkoleniowy. 
Jak zwykle kurs ten zawierał sporo przydatnej wiedzy, którą w najblizszym roku postaramy się wykorzystać.

Kurs instruktorski 2017

Kurs instruktorski 2017


Kurs instruktorski 2017

Letni Obóz Karate NIECHORZE 2017Obóz letni Niechorze 2017 1

W dniach 4-14.07.2017 odbył się obóz karate. W tym roku miał charakter wybitnie międzynarodowy. Byli goscie zarówno z europy jak i bliskiego wschodu. Uczestnicy mieli okazję poćwiczyć zarówno karate jak i język obcy. Dzieci szybko przełamały blokadę komunikacyjną i świetnie porozumiały się z wszystkimi obozowiczami.

Obóz letni Niechorze 2017 2

Pierwsze dwa dni obozu pozwoliły na zapoznanie się z okolicą i regulaminami panujacymi w ośrodku. W kolejnych dniach odbyły się treningi z instruktorami klubowymi z Polski, Litwy i Kuwejtu. Zajęcia odbywały się na oddalonej o 5 minut od ośrodka hali i na plaży, którą mieliśmy niemal za płotem.

Obóz letni Niechorze 2017 3
Obóz letni Niechorze 2017 4

Niestety pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała i nie mieliśmy zbyt wielu okazji do basenowych/morskich kąpieli. Szkoda, ponieważ ośrodek dysponował bardzo fajną infrastrukturą do wodnych zabaw.

Obóz letni Niechorze 2017 5

Jednak nie zabawa była naszym głównym celem tego 10 dniowego obozu. Był nim staż z wybitnym mistrzem akrate Sensei Marciem Stevensem. Przyjechał on do nas wraz z całą swoją rodziną. Treningi z tym mistrzem to czysta przyjemność.

Obóz letni Niechorze 2017 6

Zajęcia były dostosowywane do poziomu zaawansowania poszczególnych grup...ale też często ten poziom przekraczały. 

Wielu naszych zawodników dostało pochwały za poziom jaki reprezentują. Pochwały przekładały się na jeszcze większe zaangażowanie....więc osoby, którym zależało, nauczyły się bardzo dużo nowych rzeczy.

Obóz letni Niechorze 2017 7

Uczestnicy obozu mieli także możliwość zwiedzenia latarni morskiej w Niechorzu. Widok z tej latarni był niesamowity. Cała okolica była doskonale widoczna. W wolnym czasie wybraliśmy się także na wycieczkę kolejką wąskotorową, która obwiozła nas po okolicznych miejscowościach.Na zakończenie obozu odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Wszyscy którzy stawili się przed egzaminatorami, pozytywnie zaliczyli egzaminy. Gratulacje! Dodatkowe gratulacje należą się Ani Paczkowskiej, ponieważ została nominowana do wyróżnienia przez samego Senseia Stevensa. Tym samym Ania pokazała, że wyróżnia się spośród setki innych ćwiczących w tym czasie osób.

Dziękujemy rodzicom, którzy zawieźli i przywieźli dzieci na obóz. A teraz czas na odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!
Obóz letni Niechorze 2017 8

 

III Klubowy Piknik Rodzinny

III Piknik Rodzinny 2017 1
III Piknik Rodzinny 2017 18

Po udanej zeszłorocznej formule pikniku, również w tym roku zorganizowaliśmy og współnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jezierzycach.

III Piknik Rodzinny 2017 2
III Piknik Rodzinny 2017 13

Mimo iż pogoda z całych sił chciała nam to utrudnić (przez co musieliśmy imprezę przenieść z soboty na niedzielę 2 lipca), to i tak udało się wszystko przygotować. No może niemal wszystlko, ponieważ najważniejsze atrakcje były "umówione" na deszczową sobotę.

III Piknik Rodzinny 2017 3

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, więc w imprezie na zakończenie sezonu wzięło udział około 60 osób z naszego klubu. Tradycyjnie rodzice przygotowali sporo smakołyków.

III Piknik Rodzinny 2017 4

Był grill, ognisko i sprzyjający do zabawy klimat. Tegoroczna impreza obfitowała w konkurencje strzeleckie. Była okazja sprawdzić się w strzelaniu z procy, łuku i wiatrówki. Odbył się również mecz piłkarski, który był bardzo zaciekły i pełen niespodziewanych zwrotów akcji. 

III Piknik Rodzinny 2017 5
III Piknik Rodzinny 2017 14

Nie obyło się oczywiście bez krótkiego treningu i pokazu umiejętności naszych zawodników.

III Piknik Rodzinny 2017 6

Odbyły się również pokazy strażackie i konkurencje dla rodzin z dziećmi. Każdy mógł poczuć się jak strażak, gasząc ogromne ognisko i ubierając strój ogniotrwały.

III Piknik Rodzinny 2017 7
III Piknik Rodzinny 2017 8
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali przy rozkładaniu sprzętu. Szczególnie dziękujemy Państwu Frączkiewicz za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie całej tej imprezy. Właśnie dzięki takiej postawie rodziców, nasz klub może się rozwijać i budować nową wartość w regionie Słupskim.

III Piknik Rodzinny 2017 9
III Piknik Rodzinny 2017 10

Dodatkowe podziękowania dla Pani Syrek za przygotowanie i pilotowanie "baniek", oraz Pana Bajtka za fachową "obsługę" na strzelnicy.

III Piknik Rodzinny 2017 11
III Piknik Rodzinny 2017 12

Była to dobra okazja na podsumowanie roku szkoleniowego 2016/2017. Organizacyjnie był to najtrudniejszy rok w historii naszego klubu, jednak udało się przekuć to wszystko w sukces. Nasz klub rozwinął się bardzo mocno przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Ale nie spoczywamy na laurach i działąmy dalej, żeby jeszcze bardziej wywindować poziom zarówno szkoleniowy jak i organizacyjny. A od września zaczynamy na nowo. Do zobaczenia!

III Piknik Rodzinny 2017 15
III Piknik Rodzinny 2017 16
III Piknik Rodzinny 2017 17

 
Egzaminy 
W 2 tygodniu czerwca odbył się egzaminy na kolejne stopnie uczniowskie. Niektórzy mieli poprawki, ale większość naszych uniów stanęła na wysokości zadania i zaliczyła egzamin. Można więc doszyc kolejne belki, lub zmienić kolor pasa na nowy.
Kolory pasów 2017

Pokaz karate na festynie Szkoły w Siemianicach
W maju, Zeszpół Szkół w Siemianicach zorganizował rodzinny piknik. Zostaliśmy poproszeni o przygotowanie pokazu na tej właśnie imprezie. Wzięło w nim udział kilkoro uczniów tej szkoły i przedszkola, które mieści się w tym samym budynku. Nasi zawodnicy za swój występ otrzymali gromkie brawa.
Siemianice Pokaz 2017 1

Zaprezentowaliśmy najważniejsze rzeczy z naszych treningów, czyli pokaz uderzeń, bloków i kopnięć. Następnie formy kata zgodnie z posiadanymi stopniami, oraz bunkai i kumite.

Siemianice Pokaz 2017 3

Ponieważ na scenie było dosyć mało miejsca, nasi zawodnicy musieli się bardzo pilnować, żeby nikomu nie stała się krzywda. Wszyscy podołali temu zadaniu, za co serdecznie dziękujemy!

Siemianice Pokaz 2017 4

Siemianice Pokaz 2017 2

 


Medale w Krzyżu Wielkopolskim

8 naszych zawodników wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate, który odbył się w Krzyżu Wielkopolskim. W zawodach łącznie wystąpiło około 150 młodzików. Wśród naszych zawodników medale zdobyli Wojciech Kmita, Dymitr Pryputniewicz i Jakub Paziewski.

Pozostali nasi championi niestety odpadli w eliminacjach. Niemniej gratulacje należą się wszystkim, ponieważ zaprezentowali bardzo dobry poziom i ducha walki.
Serdeczne podziękowania dla Pana Kwiatkowskiego za przewiezienie i pilnowanie naszych zawodników podczas turnieju.

 

Szkolenie w CzłuchowieW sobotę 25.02 odbyło się w Człuchowie szkolenie z Senseiem Robertem Reiterem, który tydzień wcześniej gościł u nas. W treningach u naszch kolegów wzieli udział Wiktor Stasiński z sekcji Siemianice oraz P. Juchniewicz. 

Szkolenie marzec 2017 Człuchów

Poza treningami, odbyły się również egzaminy na stopnie uczniowskie. Wśród egzmainatorów znalazł się sensei Przemysław Juchniewicz.

 
Pierwsze egzaminy w 2017 rokuW ramach Klubowego Szkolenia, odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie. Większość uczestników kursu, mogła podejść do egzaminu na kolejne stopnie. Po tym weekendzie przybyły kolejne żółte, pomarańczowe i niebieskie pasy! Wszystkim serdecznie gratulujemy, a za tych którzy mają poprawki, trzymamy kciuki!


 


 I Klubowe Szkolenie Karate

Grupa starsza 1 Klubowe Szkolenie

 W sobotę 18.03.2017 r. odbyło się pierwsze Klubowe Szkolenie Karate. Zajęcia w dwóch grupach poprowadził zaproszony instruktor z Wałcza, Sensei Robert Reiter 4 Dan.
Oddzielnie ćwiczyły białe i kolorowe pasy. Również poziom zajęć był dostosowany do większości naszych adeptów.

Grupa młodsza 1 Klubowe Szkolenie

Niestety sala okazała się za mała by pomieścić wszystkich karateków Championa i ich rodziców. Mimo usilnych prób nie udało się jednak zorganizować w tym terminie innej sali. Postaramy się jednak, by w przyszłości zapewnić możliwość obserwowania swoich pociech z trybun.W szkoleniu wzięło udział 77 uczestników z Słupska, Siemianic i Sławna, w przedziale wiekowym 3-33 lat. Przećwiczone zostały podstawowe techniki, kopnięcia i kombinacje. Sensei Reiter zwracał uwagę na szczegóły, które są niezwykle ważne w praktykowaniu karate. Przećwiczono również kata z grupy Heian, oraz kata mistrzowskie Wankan. Nie obyło się również bez ćwiczeń wspomagających koncentrację i refleks. Te ćwiczenia najbardziej przypadły do gustu naszym najmłodszym uczestnikom. Trzeba przyznać, że takiej ciszy, szczególnie wśród młodszej grupy nasze Dojo nigdy nie widziało ;) Tak trzymać!To szkolenie stało się preludium, do kolejnych tego typu imprez z zaproszonymi instruktorami. Mamy nadzieję, że spotka się to z Waszą akceptacją. 

Wankan

Fotorelacja z imprezy na naszym profilu na Facebooku