Wydarzenia 2018 r.

Wydarzenia 2018


II Klubowe Szkolenie

15 grudnia 2018 odbyła się druga edycja naszego Klubowego Szkolenia. Po raz kolejny treningi poprowadził sensei Robert Reiter /4 dan/ z Wałcza. W Hali Gryfia pojawiło się 112 zawodników z wszystkich naszych sekcji. Treningi podzielone były na trzy grupy szkoleniowe (0, 9-8 kyu, 7-1 kyu). Każda grupa przerabiała materiał dostosowany do swoich możliwości. Sensei Robert przeznaczył dużo czasu na rzeczowe wyjaśnienie wielu aspektów prawidłowego wykonania technik, kopnięć i przejść. W młodszych grupach było również kilka ćwiczeń 'zabawowych'.

Poza szkoleniem, w tym dniu odbyły się również egzaminy na stopnie uczniowskie. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i niemal wszyscy pozytywnie zaliczyli swoje testy. Wiele egzaminów zakończonych zostało brawami od rodziców, którzy mieli okazję zasiadać na trybunach.

Miło nam również poinformować, że 3 zawodników pozytywnie zaliczyło egzamin na 3 kyu /brązowy pas/:
Jakub Paziewski, Dominik Malarski oraz Dawid Badzio - gratulacje!

Ogromny sukces na Pucharze Polski Federacji SGI Poland

10 listopada 2018 w Człuchowie odbył się największy w historii naszej federacji turniej karate. W zmaganiach uczestniczyło 47 zawodników z Klubu Karate Champion, co również jest naszym klubowym rekordem. Wystawilismy zawodników z wszystkich naszych sekcji /Słupsk, Siemianice, Sławno/. Po pierwszej części eliminacji, naszym zawodnikom udało się dostać do 20 finałów!!!

Champion Puchar Człuchów 2018

W finałach pojedynki były już bardzo wyrównane i ostatecznie Championi zdobyli 2x złoto, 4x srebro i 5x brąz oraz 9x4 miejsce!!!  Słupsk dzięki temu uplasował się na 4 miejscu w klasyfikacji klubowej.

Dziewczyny ze Słupska na podium

Cieszy również fakt, że na zawody pojechała spora grupa zawodników, która startowała po raz pierwszy w zawodach tej rangi. Słupszczanie wiedli prym głównie w najmłodszych konkurencjach, ale także najstarsze kategorie  okazały się "medalowe".

Łukasz rybakowski na zawodach 2018

Wyjazd autokarem udało się zorganizować dzięki wsparciu firmy Morpol, za co serdecznie dziękujemy. Miło jest mieć przyjaciół, którzy rozumieją i wspieraja to co robimy.

Podium karateków

Świetna dyspozycja i wyszkolenie zawodników powinna teraz zaprocentować w grudniowych egzaminach.
Wyjazdowe seminarium z H.Shirai /10 Dan/ -największym mistrzem karate shotokan

W dniach 13-14.10.2018 w Hanowerze /Niemcy/ odbył się staż z sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/. Jeden z treningów poprowadził także sensei C.Fugazza, który jest prezydentem federacji SCI. Z naszego klubu na szkolenie pojechało 7 osób. W grupie starszej ćwiczyli P.Juchniewicz oraz Ł.Rybakowski, natomiast w młodszej grupie byli K.Paziewski, D.Badzio,Ł.Malarski, O.Frączkiewicz i K.Kwiatkowski.

Słupszczanie w Hanowerze

Prowadzący skupiali uwagę głównie na poprawnej technice, zgodnej z kanonem karate Shotokan. W ciągu tych 2 dni uczestnicy mogli poznać nowe kata, bunkai, wymagania egzaminacyjne na poziom 1 i 2 dan, oraz kumite w różnych wariantach. Atmosfera była bardzo dobra, więc treningi przebiegały bardzo szybko. Mimo zmęczenia, wszyscy nasi zawodnicy byli zadowoleni po szkoleniu.

Przemysław Juchniewicz z Mistrzem H.Shirai

Standardowo wolny czas wykorzystaliśmy na zwiedzanie. Wizyta po sercu Hanoweru dałą ogólny ogląd klimatu tego miasta.

Szkolenie z Mistrzem

Małe gratulacje należą się Oskarowi /sekcja Siemianice/, który otrzymał słowa uznania za swój poziom od samego Mistrza H.Shirai. Jak się potem okazało, jeszcze jeden z "Championów" otrzymał pochwały od Mistrza.

Zawodnicy Championa Słupsk z H.Shirai


Międzynarodowe seminarium z C.Ceruti

W dniach 14-15 wrzesień w Tucholi odbyła się kolejna ważna impreza. Tym razem na zaproszenie naszej federacji przybył Włoski Mistrz Claudio Ceruti, któremu asystował Gianluca Tenti. Treningi podzielone były na 3 sesje dla zaawansowanych i jedną dla początkujących. Z naszego klubu w imprezie wzięli udział P.Juchniewicz, D.Badzio, J.Paziewski, K.Kwiatkowski, O.Frączkiewicz. Cała nasza grupa ćwiczyła sumiennie za co otrzymaliśmy słowa uznania od Włoskich instruktorów. Ćwiczyliśmy głównie elementy z kihonu na 1-2 dan, które następnie wykorzystaliśmy w kumite.

Szkolenie z C.Ceruti 2018 Tuchola

Kurs instruktorski Tuchola 2018

24-26.08.2018r. w Tucholi odbył się coroczny kurs instruktorski. Oczywiście wziął w nim udział Sensei Przemysław Juchniewicz. Kurs przeplatany był zajęciami teoretycznymi i praktycznymi. Zajęcia obfitowały w ogrom wiedzy, którą z powodzeniem można stosować na klubowych treningach.Wakacyjne szkolenie z Sensei Marc Stevens

Kolejny raz w tym roku, była okazja ćwiczyć pod okiem Sensei Marca Stevensa. Szkolenie odbyło się w dniach 11-14.08.2018r. w Człuchowie. Z naszego klubu w stażu wzięły udział nastepujace osoby:
Jakub.P, Anna.P, Patrycja.K, Adam.K, Bolesław.H oraz sensei Przemysław Juchniewicz.

Ilość i jakość treningów była wystarczająca nawet dla najbardziej wymagajacych. Zaangażowanie naszych zawodników było chwalone przez mistrza kilka razy...chociaż i nie obyło się bez reprymendy. Ale nie ma się co dziwić, ponieważ większość osób w tym terminie bardziej myśli o wakacjach, niż o rozwoju swojego karate ;)

Uczestnicy mieli okazje poznać kata mistrzowskie, a także poznać podejście naszego goscia do kumite. Wycisk był niesamowity, a zakwasy podobno trzymają niektórych do dzisiaj.Obóz wakacyjny 2018 - Władysławowo

W dniach 23-30.06.2018 odbył się letni obóz karate. Nasza wyjątkowa ekipa skłądała się z 25 zawodników i 2 instruktorów. Tym razem gosciliśmy we Władysławowie nieopodal Centralnego Ośrodka Olimpijskiego i Aleii Gwiazd Sportu. Tygodniowy obóz obfitował zarówno w treningi na plaży jak i różnorakie atrakcje, oraz wypoczynek. Mieliśmy bardzo fajne warunki zarówno lokalowe jak i pogodowe. Była możliwość nawiązania nowych znajomości zarówno wewnątrz naszego klubu, jak i z przyjaciółmi z innych klubów. Z każdą dyskoteką usmiechy były coraz większe :)

Słupscy karatecy na obozie

Obóz zakończył się dodatkowymi egzaminami, które prawie wszyscy zdali.
Szersza relacja z tej wyprawy znajduje się na naszym Facebooku.

Obóz Władysławowo 2018

Następny obóz juz za rok :DKlubowy Turniej Klasyfikacyjny - Słupsk

9.06.2018r. W Słupskiej Hali Gryfia odbył się nasz Klubowy Turniej Klasyfikacyjny. Jest to nowa forma naszych klubowych zawodów, która ma wykazać najlepszych zawodników w danym sezonie. Pierwsza edycja okazała się strzałem w dziesiatkę i zgromadziła na starcie niemal 80 zawodników!

Nasi zawodnicy mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności z rówieśnikami z wszystkich naszych sekcji. Reprezentanci Słupska, Siemianic i Sławna walczyli jak równy z równym. Spora ilość kibiców dodawała skrzydeł wszystkim zawodnikom.
IV Ogólnopolski Turniej Karate Shotokan Młodzików

21.04.2018 r. gościliśmy w Krzyżu Wielkopolskim. Odbył się tam cykliczny turniej karate, w kórym udział wzięło niemal 200 zawodników z całego kraju. Wśród startujących znalzła się grupa 12 adeptów z naszego klubu. Byli to:

Dawid Badzio
Michał Piszko
Mateusz Pacewicz
Oskar Frączkiewicz (3 msc. kumite)
Aleksander Kmita
Wojciech Kmita (2 msc. kumite)
Patrycja Kupiec (3 msc. kata)
Karol Kwiatkowski
Patryk Bajtek
Adam Karaś (4 msc. kata)
Franek Strączewski
Nina Andrzejewska (1 msc. kata, 4 msc. kumite)

Tegoroczne zawody były na bardzo wysokim poziomie i tylko najlepszym udało się przebrnąć przez eliminacje. By dostać się do finałów, trzeba było zwyciężyć po 5-6 walk. Pojedynki były tak wyrównane, że do samego końca nikt nie mógł przewidzieć kto wygra. Część naszych zawodników utrzymała wysoką dyspozycję i dotarła do finałów. Pozostali odpadli w kwalifikacjach jednak należą im się pochwały za świetne występy.

Uzyskany przez nas wynik należy uznać zatem za satysfakcjonujący. Szczególne pochwały należą się Ninie, dla której był to pierwszy start w zawodach.

Dziękujemy rodzicom, którzy z nami pojechali za kibicowanie i opiekę nad dziećmi.

 

 

Międzynarodowe szkolenie z Sensei Marc Stevens

Szkolenie z Marc Stevens 2018

W dniach 3 i 4 marzec 2018 r. w Człuchowie odbyło się szkolenie z wybitnym instruktorem karate. Sensei Marc Stevens 6 dan poprowadził kurs dla 150 adeptów z Polski, Litwy i Niemiec. Pomimo przeziębienia mistrza, treningi były wymagające i ciężkie. Przećwiczono zarówno elementy kihonu jak i różne kata. Nie obyło się oczywiście bez treningu kumite, które podzielone było na różne stopnie zaawansowania.

Dawid i Kuba

Słupski Klub Karate Champion reprezentowało poza Sensei Przemkiem, 7 uczniów:

Jakub Paziewski
Dawid Badzio
Oskar Frączkiewicz
Patrycja Kupiec
Adam Karaś
Karol Kwiatkowski
Maciej Chrzanowski

Sensei Przemek

Osoby te, przy najbliższych egzaminach dostaną dodatkowe plusy, które mogą poprawić ich oceny końcowe. Jest to nagroda za bardzo dobrą postawę podczas szkolenia.

Wyjaśnienia mistrza

Sensei Marc znany jest z treningów "katujacych" nogi. Dzięki temu, wielu adeptów mogło odkryć czy ich mięśnie są już wystarczająco mocne, czy też wymagają jeszcze pracy nad ich wytrzymałością.

Szkolenie Człuchów 2018


Enpi


Specjalny trening karate dla grupy K2/Balto


28 lutego odbył się specjalny trening karate dla członków stowarzyszenia Balto. Jest to grupa osób związana ze szkoleniem psów użytkowych. W zajęciach uczestniczyło kilkanaście osób.

Trening Balto

Goście mieli okazję zapoznać się z metodyką prowadzenia treningów karate Shotokan. Przećwiczono podstawowe ataki i bloki, oraz poruszanie się w odpowiednich pozycjach.

K2 Słupsk

Grupa była zdyscyplinowana, więc udało się zmieścić w jednym treningu sporo zagadnień. Fotorelacje z treningu można znaleźć na stronie naszych gości: www.k2.slupsk.pl

Rozgrzewka przed treningiem

Pomimo iż był to pierwszy trening karate dla tej grupy, taryfy ulgowej nie było. Przez ponad godzinę nowi adepci dawali z siebie wszystko, co spotkało się z uznaniem Sensei Przemka. Nawet gdy zaczynało brakować sił, wszyscy podnosili się i ćwiczyli dalej. Świetna postawa!

Padłeś, powstań :D
Trening dla dorosłych w Słupsku

 
Klubowy Rajd Nocny

Tym razem Pieszy Rajd Nocny odbył się w lutym. Dokłądnie 17 lutego w sobotę, spotkaliśmy się przy ul. Hubalczyków. Tegoroczny Rajd zmienił zatem trasę, chociaż nie jej długość, która wynosiła około 10 km.

Klubowy Rajd Nocny 2018

Uczestnicy pomimo sporych chłodów byli w pełni przygotowani do wędrówki. Odpowiednie ubrania, latarki i zapas jedzenia stawiał wszystkich na duchu.

Zbiórka przed wymarszem

Drużyna wyruszyła w drogę z okolicy Szkoły Podstawowej nr 5, pokonując osiedlowe uliczki, podmokłe łąki i ciemny las. Ze względu na panujące warunki, trasa była dosyć łatwa i nawet najmłodsi, kilkuletni zawodnicy, pokonali ją bez większych problemów. 

Rajd pieszy 2018

Za cel obraliśmy sobie tereny przy strzelnicy wojskowej, obok której znajdują się piękne stawy. Tam mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Sensei Przemek dzięki pomocy strażaków z OSP Jezierzyce przygotował gorące napoje, kije i dodatki do pieczonych kiełbasek. Profesjonaliści rozpalili /a potem zgasili/ ognisko zanim dotarlismy na miejsce, więc wszystkie wygłodniałe "potworki", które wyszły z lasu, mogły w krótkim czasie upiec mięsiwo.

Impreza trwała około 3 godzin, podczas których mogli integrować się zawodnicy i ich rodziny z trzech naszych sekcji /Słupsk, Siemianice, Sławno/.