Wydarzenia 2019Pierwszy trening specjalnej grupy Niebieskiej


W dniu 13.03.2019 r. ruszył inauguracyjny cykl treningów dla zielonych i niebieskich pasów. Została powołana robocza grupa, która będzie spotykała się raz w miesiącu na dodatkowym treningu. Celem tych zajęć jest podniesienie poziomu zawodników i przygotowanie ich do egzaminów na 4 kyu. Podczas inauguracyjnych zajęć przerobione zostały kata H4 i H5, a także wprowadzenie do kihonu.

Atmosfera panujaca na treningu była bardzo dobra i wszyscy dawali z siebie 100%. Pomimo zmęczenie zawodnicy wypełniali idealnie wszystkie treningowe założenia.

Szkoda tylko, że zapomnielismy o wspólnym zdjęciu dokumentującym to spotkanie... Następnym razem musimy o tym pamiętać :)

Seminarium Karate Shotokan z C.Fugazza w Hanowerze /Niemcy/.


W dniach 15-17.02.2019 r. odbył się coroczny staż z Sensei Carlo Fugazza (8 Dan). Organizatorem tego kursu był nasz zaprzyjaźniony klub z Niemieckiego Hannoveru. 

W seminarium wziął udział nasz klubowy instruktor Przemysław Juchniewicz.

Podczas 3 dni pracowano głównie nad dwoma kata: Wankan oraz Meikyo. Nie zabrakło oczywiście bunkai oraz typowych ćwiczeń pozwalajacych zrozumieć kihon na 1 dan. Przez 11 godzin treningowych można było obserwować mistrzowski warsztat senseia Fugazzy oraz zrozumieć wiele poruszanych aspektów. Wiedza prezydenta federacji S.C.I. jest przeogromna i poparta ogromnym doswiadczeniem.

Dzięki temu wyjazdowi, kolejna porcja niezwykłej wiedzy będzie mogła być ćwiczona w naszym dojo.
Seminarium Shoto-Goshin Karate-do z C.Ceruti w Ostrowie Wlkp.


W dniach 8-9.02.2019 odbyło się szkolenie z Senseiem Claudio Cerutim. Kurs odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszego klubu, w treningach uczestniczyło 7 osób. Byli to P.Juchniewicz, D.Malarski, J.Paziewski, O.Frączkiewicz, P.Bajtek, K. i M.Krajniak.

Pracowaliśmy głównie nad efektywnym poruszaniem się, które jak się okazało wcale nie było takie proste. Goshin-do, którego propagatorem jest Włoski mistrz, jest niezwykle wymagające pod względem technicznym i przeznaczone dla starszych stopni. Jednak nie zraża to naszych młodszych zawodników, którzy z ogromną determinacją staraja się wyciagnąć z tych szkoleń jak najwięcej wiedzy. Z całą pewnością będzie to miało wpływ na ich dalszy rozwój.

Przypominamy również o tym, że kandydaci na brązowe pasy muszą w ciagu roku zaliczyć przynajmniej jeden kurs z Senseiem C.Cerutim.