Wydarzenia 2019

Kolejne sukcesy na zawodach - Turniej Mikołajkowy w Tucznie

W sobotę 7 grudnia, odbył się Turniej Mikołajkowy, zorganizowany przez klub z Tuczna. W zawodach uczestniczyło 13 naszych zawodników. Ośmioro z nich zdobyło miejsca na podium.

Był to kolejny sprawdzian dla naszych zawodników, którzy w ostatnim czasie prezentują wysoką formę. 


Świetne wyniki w Pucharze SGI Poland. Tuchola 16-17.11.2019 r.

W miniony weekend odbył się Puchar Polski naszej federacji karate. W tucholi wystartowało 270 zawodników z całego kraju. Nasza reprezentacja klubowa liczyła 22 zawodników. Sobotnie eliminacje okazały się bardzo wymagające. By dostać się do niedzielnych finałów, trzeba było stoczyć po kilka pojedynków. Połowa naszych zawodników poradziła sobie z rywalami i dzięki temu mogliśmy brać udział w 15 finałach!!!

Niedzielne zmagania najlepszych zawodników przebiegały bardzo płynnie. Pojedynki były na wysokim poziomie. Poniżej zestawienie wyników:
Wiktor Erwardt - 1 kumite, 3 kata
Łukasz Rybakowski - 3 kumite i 3 kata
Mateusz Pacewicz - 4 kumite
Jakub Paziewski - 1 kata i 3 kumite
Patrycja Kupiec - 3 kata
Oskar Frączkiewicz - 1 kumite i 1 kata
Michał Piszko - 2 kata
Jan Stępniewski - 2 kata
Nadia Syrek - 1 kumite
Agata Stachewicz - 2 kata, 3 kumite
Karol Stochniałek - 3 kata


Cieszymy się, że na te zawody pojechała grupa "nowych" zawodników, którzy nie mieli jeszcze okazji do startów w takiej rangi zawodach. Nauka powinna zaprocentować w przyszłości. Wynik jaki udało nam się osiągnąć, należy uznać za spory sukces i dobry prognostyk na przyszłoroczny Puchar, który będziemy organizować w Słupsku.

Dziękujemy dużej grupie rodziców za wsparcie, doping i transport zawodników-tak trzymajcie!
Szkolenie Klubowe w Słupsku

W niedzielę 27.10.2019r. na Słupskiej hali Gryfia, odbyło się nasze Klubowe Szkolenie Karate. Niemal 120 uczestników praktykowało karate, pod okiem Senseia Pawła Zielińskiego /3 Dan - Człuchów/.

Przez 4 godziny, uczestnicy mogli poznać kolejne zagadnienia, które z każdym kwadransem stawały się coraz trudniejsze.

Frekwencja robiła niesamowite wrażenie, a zaangażowanie wszystkich uczestników mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Zarówno najmłodsze dzieci z białymi pasami, jak i ich starsi koledzy starali się wykonywać kolejne ćwiczenia z wielką starannością, o co zabiegał zaproszony instruktor.

Przećwiczone zostały techniki podstawowe, najprostsze kumite, kata H2 wraz z bunkai i Kanku Dai. Oczywiście nie zabrakło różnych ćwiczeń w parach i widowiskowych kombinacji.

Uważni słuchacze, mogli wyciągnąć sporo smaczków z tych treningów, i poznać metodyke prowadzenia zajęć przez P.Zielińskiego.


Na naszym FB umieściliśmy sporo zdjęć z tego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia tej fotorelacji.Sensei Przemysław Juchniewicz, zaliczył egzamin na-> 3 DAN

W ramach szkolenia z Maestro Hiroshi Shirai /10 Dan, Japonia/, 12.10.2019 r. w Tucholi odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie. Wśród kandydatów znalazł się nasz instruktor, P.Juchniewicz. 

Biorąc pod uwagę fakt, że w tym roku P.Juchniewicz obchodzi swój jubileusz 25 lecia treningu karate, była to świetna okazja, by zaprezentować się z dobrej strony.

W komisji egzaminacyjnej zasiedli: H.Shirai 10 dan, C.Ceruti 6 dan, M.Stevens 6 dan.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie zawierają w sobie Kihon, Kata i Kumite, tak jak w przypadku egzaminów uczniowskich. Różnica polega jednak na tym, że Kihon, bardzo często jest zmieniany podczas samego egzaminu. Tak też było i w tym przypadku, gdzie komisja chciała sprawdzić jeszcze inne elementy, takie jak zanshin, umiejętność szybkiego opanowania materiału szkoleniowego i "elastyczność psychofizyczną". Brawurowe wykonanie tego kihonu przypadło do gustu komisji, co miało odzwierciedlenie w wysokich notach.

Kata Bassai Sho, które mieliśmy okazję ćwiczyć na ostatnich treningach nie należy do łatwych technicznie. Niemniej wykonane w sposób prawidłowy, pozwala na odkrywanie nowych meandrów karate.

Kumite egzaminacyjne, polegajace na wolnej walce, również zostało wysoko ocenione. Komisja obserwująca pojedynek zwracała uwagę na dobre poruszanie się, przejmowanie inicjatywy i odpowiednią pracę dystansem. Zaprezentowanie tych elementów w ferworze wolnej i nieprzewidywalnej walki jest niezwykle trudne...ale jak widać, na pewnym etapie możliwe!

Przygotowanie do takiego egzaminu rozłożone jest na kilka lat i wymaga niezwykłej determinacji. Chcąc zdawać przed takim Mistrzem, należy brać udział w wielu międzynarodowych szkoleniach i prezentować odpowiedni poziom. W tym przypadku dojście do tego etapu zajęło ćwierć wieku treningów, poświęceń, litrów potu, kontuzji i zaangażowania. Ale należy pamiętać, że karate to droga do ciągłego doskonalenia i hartowania.

Reasumując, miło nam poinformować całą społeczność klubową, że nasz sensei Przemysław Juchniewicz uzyskał stopień 3 Dan.
"Święto karate w Polsce" - Mistrz Hiroshi Shirai 10 Dan, Tuchola 12.10.2019 r.

W miniony weekend udało się doprowadzić do niezwykłego wydarzenia, jakim niewątpliwie był przyjazd największego mistrza karate, sensei Hiroshi Shirai 10 dan.

Hiroshi Shirai Grupowa fotka Polska

Było to o tyle cenne, że Mistrz kilka miesięcy temu, sam zadeklarował cheć przyjazdu do naszej federacji.

Sensei Shirai przyjechał do Tucholi już w piątek, dzięki czemu udało się zorganizować uroczystą kolację, na którą byli zaproszeni instruktorzy z SGI Poland. Wśród gosci, znalazł się również nasz sensei P.Juchniewicz.

W sobotę Mistrz pomimo zaawansowanego wieku i problemów zdrowotnych poprowadził niemal 5 godzin treningowych, z każdą chwilą podnosząc poprzeczkę. Pomiędzy treningami odbyły się również egzaminy na czarne pasy.

Szkolenie przeznaczone było dla osób powyżej 6 kyu. Nasz klub reprezentowało 24 zawodników z Słupska, Siemianic i Sławna. Dla niektórych była to pierwsza i być może ostatnia okazja, by spotkać tego wielkiego Mistrza. 

Podczas szkolenia przećwiczyliśmy zarówno elementy kumite, kata z grupy Heian wraz z ich Bunkai, jak i elementy Goshindo. W ostatniej godzinie, Włoscy asystenci Mistrza, zaprezentowali kata Tekki Sandan wraz z jego interpretacją. Było to zaskoczeniem dla wszystkich /ponad 200/ karateków obecnych w Dojo. Taki materiał szkoleniowy, praktycznie nie pojawia się na innych kursach z Mistrzem, zatem należy go traktować jako specjalnie przygotowany dla naszej grupy. Warto to docenić.

Sensei Shirai był po szkoleniu niezwykle zadowolony. Docenił dobre zachowanie i zaangażowanie ćwiczących. 

Nowe grupy szkoleniowe

Wrzesień to tradycyjny miesiąc zapisów. W tym roku utworzyliśmy 3 nowe grupy szkoleniowe we wszystkich naszych sekcjach. Po raz kolejny okazało się, że nasz klub przyciąga nowe osoby w różnych kategoriach wiekowych.

W tym momencie jesteśmy największym klubem karate w okolicy...ale nie spoczywamy na laurach i w myśl zasad karate, dążymy do ciagłęgo poprawiania się w każdym aspekcie.

Dziękujemy za zaufanie i życzymy sukcesów w rozwijaniu siebie i swojego karate!
Pokaz karate w Starym Krakowie

Na zaproszenie Sołectwa Stary Kraków, nasi zawodnicy z sekcji w Sławnie 07.09.2019 r. wykonali pokaz karate. Okazją do zaprezentowania się naszego klubu, były dożynki gminne. 

Pomimo napiętego planu występów, nasza prezentacja została przyjęta gromkimi brawami. Sądząc po reakcjach publiczności, pokaz należy uznać za udany.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i naszym uczniom za ten wspaniały występ.
Kurs Instruktorski /Tuchola/

Końcówka sierpnia (23-25.08.2019r.) każdego roku zarezerwowana jest na kurs instruktorski, organizowany w ramach naszej federacji. Tym razem poza senseiem Przemysławem Juchniewiczem, w kursie nasz klub reprezentowali także Krzysztof Krajniak i Jakub Paziewski.

Kurs Instruktorski grupy ze Słupska

Tegoroczna edycja była nastawiona głównie na treningi kata mistrzowskich oraz bunkai. Nie zabrakło nowinek przywiezionych z zagranicznych szkoleń. Część teoretyczna, czyli wykłady były tym razem ograniczone do minimum. Praktyka okazała się być najważniejsza (chociaż teorii w praktyce było bardzo dużo).

2019 Kurs Tuchola

Podczas narady instruktorów, padła deklaracja, żeby nasz klub zorganizował w 2020 r. Puchar Polski w Karate. Organizacja takiej imprezy, na wysokim poziomie, nie jest prosta (o czym przekonaliśmy się kilka lat temu). Dlatego będziemy oczekiwali zaangażowania szerszego grona klubowiczów/rodziców.

Gilotyna

Jakub Słupsk

Staż instruktorski w Polcanto /koło Florencji, Włochy/

Naszowy instruktor Przemysław Juchniewicz, w dniach 2-4.08.2019 r. przebywał na zagranicznym stażu Goshindo, który corocznie organizowany jest przez hanshi Claudio Ceruti /6 Dan/.

Claudio Trening
Nocny trening Polcanto 2019

Podczas 13 godzin treningowych (w upale i ciasnocie-czyli to co karatecy lubią najbardziej), zaprezentowało się wielu wybitnych Włoskich Mistrzów karate (m.in. A.Ferrari, A.Torre, M.Saffioti). Każdy z nich miał za zadanie poprowadzić fragment treningu, który nadzorowany był przez C.Cerutiego. Dzięki temu, można było poznać różne metody treningowe i istotne elementy charakterystyczne dla poszczególnych instruktorów.

Ferrari trening

Ponieważ mieliśmy do czynienia z karatekami na najwyższym poziomie, co chwile odkrywaliśmy jakieś niezwykle wartościowe niuanse, pomagajace w zrozumieniu karate.

Saffioti Trening

W ramach treningów nauczane były kata goshindo, bunkai, elementy kumite i wydawać by się mogło banalne techniki, które każdy zna... Jednak najważniejszy nacisk kładziony był na oddech, bez którego nie da się wskoczyć na kolejny poziom zrozumienia karate. Była to więc świetna okazja by podnieść swoje umiejętności i wytyczyć sobie kolejne cele do dalszego rozwoju.

Polcanto grupowa fotka
instruktorzy karate z Polski i Włoch

Poza treningami udało się wygospodarować trochę wolnego czasu, który pozwolił na zwiedzenie Florencji, najlepszych pobliskich restauracji i Klasztoru, który znajdował się na szczycie góry, na której odbywał się staż.

Widok z Klasztoru
Instruktorzy Karate w Florencji
Florencja wycieczka 2019Szkolenie z Senseiem Marcem Stevensem /6 dan/


 
Zawodnicy z naszego klubu, przebywali w dniach 12-14.07.2019 r. na szkoleniu w Sztynwagu /obok Grudziadza/. Treningi prowadził Marc Stevens z Belgii.

Champion na treningu z Stevens

Zgodnie z oczekiwaniami, treningi były dosyć wyczerpujące i niezwykle trudno było spełnić oczekiwania mistrza. Niemniej reprezentanci Słupska i Siemianic radzili sobie bardzo dobrze.

yoko geri woow

Nasz klub reprezentowali:
P. Juchniewicz, K.Krajniak, M.Krajniak, J.Paziewski, O.Frączkiewicz, K.Kwiatkowski, A.Pastucha i M.Chrzanowski.

Juchniewicz i Stevens

Tematyka szkolenia dotykała kilku podstawowych aspektów - od pozycji, obrotów i kata, po kumite w odpowiednim taimingu. Ci bardziej uważni, mogli z tych zajęć wynieść baaardzo dużo, dzięki czemu, we wrześniu powinni zaprezentować wyśmienitą formę.

Grupowe Sztynwag 2019

Podziękowania wysyłamy do naszch kolegów z Kase Ha Garage, którzy przyjeli nas niezwykle ciepło i nie dali umrzeć z głodu ;D

Konieczka trening


Letni Obóz Sportowy - Władysławowo

W dniach 22-29.06.2019r. odbył się nasz letni obóz karate. Drugi rok z rzędu odwiedziliśmy Władysławowo, które tym razem przyjęło nas wyśmienitą pogodą.

Warunki do wypoczynku były świetne, co dało się zauważyć przybywającą każdego dnia opalenizną. 

Tegoroczny obóz obfitował w liczne atrakcje, które miały urozmaicić każdy dzień naszych wakacji. 

Było wyjście do Parku Linowego, w którym nasi zawodnicy mogli zmierzyć się ze swoimi lękami, oraz poprawić swoją mobilność. Poziom trudności tras był różny, tak jak i umiejętności pokonywania przeszkód linowych. Zabawa była przednia!

Zorganizowaliśmy także wyjście do Ocean Parku, gdzie hitem okazał się multimedialny wielorybek, o uroczym imieniu Błękitek. Na terenie tego parku mieliśmy okazję obejrzeć różne eksponaty oraz posłuchać ciekawostek o morskich stworach. Do dyspozycji ziwedzajacych był również świetny plac zabaw. Szkoda tylko, że mieliśmy tak mało czasu by tam zostać... 

Hitem okazał się rejs klasycznym statkiem, który mieliśmy na wyłączność. Niektórzy poczuli klimat Titanica...z tą różnicą, że cało wróciliśmy do portu ;)

Oczywiście cały czas dbaliśmy o swoją formę, trenując każdego dnia na plaży i na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Wieczorami Sensei Przemek czytał dzieciom Opowiesci Mistrza Funakoshiego. Niestety obóz okazał się za krótki, by przeczytać najciekawsze przygody Mistrza. Stało się tak, ponieważ część wieczorów przeznaczylismy na "Straszne Historie". Były na tyle straszne, że niektórzy bali się później spać. Starsza Pani, biały dom i Perły mogły wystarczyć nawet najodwarznieszych karateków...

Udało się również zorganizować wyjscie na basen, który znajdował się w pobliskim Centralnym Ośrodku Olimpijskim.

W ramach walki z lękami, zwiedziliśmy także wystawę jadowitych pająków. Wyzwaniem okazało się odnalezienie niektorych okazów w terariach. Pajęczaki potrafiły się schować tak, że tylko wytrawne oczy mogły dojrzeć czające się jadowite potworki. Całe szczęście, ze nasi zawodnicy nie kąsali biednych zwierzątek ;)

Odwiedziliśmy również jedną z najlepszych lodziarni, gdzie każdy mógł spróbować ręcznie wyrabiancyh lodów.

Szkołą życia zakończył się dzień, w którym kilku gagatków podpadło swoim zachowaniem. Po godzinnym musztrowaniu, okazało się, że dzieci są w stanie posprzątać pokoje w kilka minut, chodzić zwarta grupą w tempie wyścigowym i ustawiać się w kolejce jak za PRLu. Okazało się nawet, że mogą iść na dyskotekę i tańczyć! :o Toż to szok! Zresztą owe dyskoteki okazały się prawdziwym hitem.

Egzaminy na tym obozie były wyjątkowe. W przedostatni dzień odbyły się konsultacje, na których Sensei Przemek decydował kogo dopuści do egzaminów. Część zawodników, którzy będą zdawali na wyższe stopnie, musi przygotować się na grudzień /dotyczy to głównie zielonych pasów, które chcą zdawać na 5 kyu/. Wieczorem wszyscy czekali z niecierpliwością na egzamin i zapowiadaną niespodziankę. Niektórzy odchodzili od zmysłów nie znając godziny i miejsca egzaminu. Natomiast domysły dotyczące zapowiadanej niespodzianki były przeróżne. Sytuacja wyklarowała się podczas zachodu słońca. Wszyscy zwartą grupą przeszliśmy bowiem na plażę, na której odbył się najpierw trening, a potem egzamin. Wszystko to odbywało się przy płonących pochodniach i w niesamowitym skupieniu.

Na koniec dziękujemy firmie Morpol i Panu Stochniałki za zorganizowanie i ufundowanie autokaru! Dzięki takim mecenasom, możemy rozwijać się jeszcze bardziej i podnosić jakość naszych imprez. Dziękujemy :)

Rodzinny Piknik Klubowy 

Zgodnie z naszą klubową tradycją, na zakończenie sezonu zorganizowaliśmy piknik rodzinny. Po raz kolejny pomogli nam w tym nasi przyjaciele z OSP Jezierzyce, którzy w sobotę 15.06.2019r. przygotowali specjalne pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.

Na pikniku bawiło się około 100 naszych klubowiczów wraz z rodzinami. Były gry, zabawy, pokazy i różne konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji plac zabaw i różne przyrządy treningowe.

Oczywiście najbardziej oblegany był grill i ognisko, na którym piekły się różne mięsa. Tutaj szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi K., który zorganizował potężny zapas, wybitnie dobrej kiełbasy i pilnował by rumieniła się równo z każdej strony.

Pogoda nam dopisała (pomimo przychodzących na tel. sms z alertami burzowymi) i wszyscy dobrze się bawili.

Teraz został już tylko obóz i upragnione wakacje. A już od września ruszamy z nowymi siłami!
V Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate SGI Młodzików


W dniu 13.04.2019r. nasi zawodnicy wzięli udział w zawodach karate, które odbyły się w Krzyżu Wlkp. Nasza reprezentacja, każdego roku pojawia się na tej cyklicznej imprezie. Tym razem z klubu karate Champion na zawody pojechało 16 zawodników. Pięcioro z nich dostało się do finałów.

Ekipa ze Słupska 2019

Najlepiej z naszej grupy spisali się:

Michał Piszko - 1 msc. kata
Amelia Pastucha - 1 msc. kumite
Patrycja Kupiec - 3 msc. kata i 4 msc. kumite
Jan Stępniewski - 3 msc. kata
Jakub Laskowski - 4 msc. kumite

Amelia PAstucha 1 msc
Michał Piszko 1 msc

Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach, często o włos przegrywajac w ostatniej fazie eliminacji.

W zawodach wzięło udział nieco ponad 200 zawodników, z czego większość prezentowała bardzo dobry poziom wyszkolenia. W każdej kategorii było od kilkunastu do niemal 30 zawodników. Zatem nasze wyniki należy uznać za spory sukces.

Laskowski Słupsk walka

Dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie dzieci. 


2 trening specjalnej grupy "Niebieskiej" 

W środę 10 kwietnia odbył się drugi trening specjalnej grupy niebieskiej. Po raz kolejny frekwencja była bardzo dobra, co zaowocowało świetną atmosferą treningową. Podczas treningu przerobiona została pierwsza część kihonu na 4 kyu, który to stanowi bazę dla kolejnych wymagań na wyższe stopnie. Ćwiczący wykazali się dużym zrozumieniem poruszanych problemów, dzięki czemu widać u nich było spory progres. 

Grupa niebieska 2019 2

Trening starszych Słupsk 2019

Kilka minut poświęcone zostało przygotowaniu zawodników do zblizających się zawodów, dzięki czemu powinni być bardziej pewni siebie i swoich możliwości.

Nie zabrakło również kumite z wymagań na 4 kyu, jednak to zagadnienie będzie rozbudowane na kolejnym spotkaniu tej grupy.

Trening grupy niebieskiej Słupsk

Szkoda tylko, że ten trening był tak krótki...;)
Następne spotkanie w maju!

Klubowe Mistrzostwa Karate

W niedzielę 24.03.2019r. odbył się coroczny turniej klasyfikacyjny dla naszych zawodników. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 134 zawodników z naszych sekcji /Słupsk, Siemianice i Sławno/. To nasz kolejny rekord frekwencji, z którego jesteśmy niezwykle dumni.

Zawody Hala Gryfia 2019

Zawodnicy startowali w 3 różnych konkurencjach, zależnych od wieku i posiadanego stopnia. Uczestnicy zostali podzieleni na 12 grup, w których było od kilku do 29 zawodników. 

Trofeum Słupsk 2019

Zmagania odbywały się na dwóch matach, a sędziowali najstarsi stażem karatecy z naszego klubu. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ odbyło się kilkaset pojedynków. Werdykty były bardzo sprawiedliwe, a kilkukrotnie sędziowie mieli problem by zdecydować, kto wygrał pojedynek. Poziom wielu zawodników był na tyle wysoki i równy, że ciężko było wskazać faworyta w danej kategorii.

Zawodnicy Gryfia 2019

Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z zawodami karate, ale z rozmów wynika, że nie ostatni. Bardzo się cieszymy, że rodzice i dzieci tak dobrze wypowiadają się na temat naszej klubowej imprezy. Nie jest łatwo zorganizować tego typu imprezę, ale z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę i staramy się być lepsi. Już dziś nie mamy się czego wstydzić, ale nie spoczywamy na laurach i już zaczynamy przygotowania do imprezy planowanej w przyszłym roku.


Zawodnicy Gryfia 2019

Serdeczne podziękowania należą się dla OSP Jezierzyce, którzy fantastycznie zabezpieczyli nasze zawody zarówno pod względem medycznym jak i porządkowym. Strażacy zorganizowali również kącik edukacyjny, w którym zawodnicy i rodzice mogli nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej na nowoczesnym manekinie, oraz obsługi sprzętu strażackiego. DZIĘKUJEMY!!

kumite Chrzanowski

Wśród sponsorów tej imprezy po raz kolejny nie zabrakło Pani Elżbiety Bernackiej-Hanus, która bez rozgłosu, ale niezwykle mocno wspiera nas na każdej imprezie. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i galerii prowadzonej przez panią Elżbiete: www.ubernackich.pl. Dzięki wsparciu Pani Eli, zakupiliśmy niezwykle cenne i atrakcyjne nagrody. Główną nagrodą, która przeznaczona była dla wygranego w najliczniejszej kategorii, był prawdziwy samurajski miecz. Po zainteresowaniu wszystkich zawodników było widać, że każdy chciał ten miecz zdobyć. Wygranym okazał się Janek Stępniewski!

Dziewczyny słupsk 2019

Również dziękujemy firmie LaserKruszyna za ufundowanie i przygotowanie ogromnych i dedykowanych na tą imprezę medali. Trofea te robiły super wrażenie i wszystkim się podobały. I co najważniejsze, nikt inny na świecie takich nie ma!

medal Słupsk 2019

Ponieważ u nas nie ma przegranych zostaje nam pogratulować wszystkim zawodnikom świetnych startów!

Klub Karate Champion Słupsk Siemainice Sławno razem

karate dorośli SłupskPierwszy trening specjalnej grupy Niebieskiej


W dniu 13.03.2019 r. ruszył inauguracyjny cykl treningów dla zielonych i niebieskich pasów. Została powołana robocza grupa, która będzie spotykała się raz w miesiącu na dodatkowym treningu. Celem tych zajęć jest podniesienie poziomu zawodników i przygotowanie ich do egzaminów na 4 kyu. Podczas inauguracyjnych zajęć przerobione zostały kata H4 i H5, a także wprowadzenie do kihonu.

Atmosfera panujaca na treningu była bardzo dobra i wszyscy dawali z siebie 100%. Pomimo zmęczenie zawodnicy wypełniali idealnie wszystkie treningowe założenia.

Szkoda tylko, że zapomnielismy o wspólnym zdjęciu dokumentującym to spotkanie... Następnym razem musimy o tym pamiętać :)

Seminarium Karate Shotokan z C.Fugazza w Hanowerze /Niemcy/.


W dniach 15-17.02.2019 r. odbył się coroczny staż z Sensei Carlo Fugazza (8 Dan). Organizatorem tego kursu był nasz zaprzyjaźniony klub z Niemieckiego Hannoveru. 

W seminarium wziął udział nasz klubowy instruktor Przemysław Juchniewicz.

Podczas 3 dni pracowano głównie nad dwoma kata: Wankan oraz Meikyo. Nie zabrakło oczywiście bunkai oraz typowych ćwiczeń pozwalajacych zrozumieć kihon na 1 dan. Przez 11 godzin treningowych można było obserwować mistrzowski warsztat senseia Fugazzy oraz zrozumieć wiele poruszanych aspektów. Wiedza prezydenta federacji S.C.I. jest przeogromna i poparta ogromnym doswiadczeniem.

Dzięki temu wyjazdowi, kolejna porcja niezwykłej wiedzy będzie mogła być ćwiczona w naszym dojo.
Seminarium Shoto-Goshin Karate-do z C.Ceruti w Ostrowie Wlkp.


W dniach 8-9.02.2019 odbyło się szkolenie z Senseiem Claudio Cerutim. Kurs odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszego klubu, w treningach uczestniczyło 7 osób. Byli to P.Juchniewicz, D.Malarski, J.Paziewski, O.Frączkiewicz, P.Bajtek, K. i M.Krajniak.

Pracowaliśmy głównie nad efektywnym poruszaniem się, które jak się okazało wcale nie było takie proste. Goshin-do, którego propagatorem jest Włoski mistrz, jest niezwykle wymagające pod względem technicznym i przeznaczone dla starszych stopni. Jednak nie zraża to naszych młodszych zawodników, którzy z ogromną determinacją staraja się wyciagnąć z tych szkoleń jak najwięcej wiedzy. Z całą pewnością będzie to miało wpływ na ich dalszy rozwój.

Przypominamy również o tym, że kandydaci na brązowe pasy muszą w ciagu roku zaliczyć przynajmniej jeden kurs z Senseiem C.Cerutim.