Wydarzenia 2019

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Karate SGI Młodzików

W dniu 13.04.2019r. nasi zawodnicy wzięli udział w zawodach karate, które odbyły się w Krzyżu Wlkp. Nasza reprezentacja, każdego roku pojawia się na tej cyklicznej imprezie. Tym razem z klubu karate Champion na zawody pojechało 16 zawodników. Pięcioro z nich dostało się do finałów.

Ekipa ze Słupska 2019

Najlepiej z naszej grupy spisali się:

Michał Piszko - 1 msc. kata
Amelia Pastucha - 1 msc. kumite
Patrycja Kupiec - 3 msc. kata i 4 msc. kumite
Jan Stępniewski - 3 msc. kata
Jakub Laskowski - 4 msc. kumite

Amelia PAstucha 1 msc
Michał Piszko 1 msc

Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach, często o włos przegrywajac w ostatniej fazie eliminacji.

W zawodach wzięło udział nieco ponad 200 zawodników, z czego większość prezentowała bardzo dobry poziom wyszkolenia. W każdej kategorii było od kilkunastu do niemal 30 zawodników. Zatem nasze wyniki należy uznać za spory sukces.

Laskowski Słupsk walka

Dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie dzieci. 


2 trening specjalnej grupy "Niebieskiej" 

W środę 10 kwietnia odbył się drugi trening specjalnej grupy niebieskiej. Po raz kolejny frekwencja była bardzo dobra, co zaowocowało świetną atmosferą treningową. Podczas treningu przerobiona została pierwsza część kihonu na 4 kyu, który to stanowi bazę dla kolejnych wymagań na wyższe stopnie. Ćwiczący wykazali się dużym zrozumieniem poruszanych problemów, dzięki czemu widać u nich było spory progres. 

Grupa niebieska 2019 2

Trening starszych Słupsk 2019

Kilka minut poświęcone zostało przygotowaniu zawodników do zblizających się zawodów, dzięki czemu powinni być bardziej pewni siebie i swoich możliwości.

Nie zabrakło również kumite z wymagań na 4 kyu, jednak to zagadnienie będzie rozbudowane na kolejnym spotkaniu tej grupy.

Trening grupy niebieskiej Słupsk

Szkoda tylko, że ten trening był tak krótki...;)
Następne spotkanie w maju!

Klubowe Mistrzostwa Karate

W niedzielę 24.03.2019r. odbył się coroczny turniej klasyfikacyjny dla naszych zawodników. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 134 zawodników z naszych sekcji /Słupsk, Siemianice i Sławno/. To nasz kolejny rekord frekwencji, z którego jesteśmy niezwykle dumni.

Zawody Hala Gryfia 2019

Zawodnicy startowali w 3 różnych konkurencjach, zależnych od wieku i posiadanego stopnia. Uczestnicy zostali podzieleni na 12 grup, w których było od kilku do 29 zawodników. 

Trofeum Słupsk 2019

Zmagania odbywały się na dwóch matach, a sędziowali najstarsi stażem karatecy z naszego klubu. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ odbyło się kilkaset pojedynków. Werdykty były bardzo sprawiedliwe, a kilkukrotnie sędziowie mieli problem by zdecydować, kto wygrał pojedynek. Poziom wielu zawodników był na tyle wysoki i równy, że ciężko było wskazać faworyta w danej kategorii.

Zawodnicy Gryfia 2019

Dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z zawodami karate, ale z rozmów wynika, że nie ostatni. Bardzo się cieszymy, że rodzice i dzieci tak dobrze wypowiadają się na temat naszej klubowej imprezy. Nie jest łatwo zorganizować tego typu imprezę, ale z roku na rok podnosimy sobie poprzeczkę i staramy się być lepsi. Już dziś nie mamy się czego wstydzić, ale nie spoczywamy na laurach i już zaczynamy przygotowania do imprezy planowanej w przyszłym roku.


Zawodnicy Gryfia 2019

Serdeczne podziękowania należą się dla OSP Jezierzyce, którzy fantastycznie zabezpieczyli nasze zawody zarówno pod względem medycznym jak i porządkowym. Strażacy zorganizowali również kącik edukacyjny, w którym zawodnicy i rodzice mogli nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej na nowoczesnym manekinie, oraz obsługi sprzętu strażackiego. DZIĘKUJEMY!!

kumite Chrzanowski

Wśród sponsorów tej imprezy po raz kolejny nie zabrakło Pani Elżbiety Bernackiej-Hanus, która bez rozgłosu, ale niezwykle mocno wspiera nas na każdej imprezie. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej i galerii prowadzonej przez panią Elżbiete: www.ubernackich.pl. Dzięki wsparciu Pani Eli, zakupiliśmy niezwykle cenne i atrakcyjne nagrody. Główną nagrodą, która przeznaczona była dla wygranego w najliczniejszej kategorii, był prawdziwy samurajski miecz. Po zainteresowaniu wszystkich zawodników było widać, że każdy chciał ten miecz zdobyć. Wygranym okazał się Janek Stępniewski!

Dziewczyny słupsk 2019

Również dziękujemy firmie LaserKruszyna za ufundowanie i przygotowanie ogromnych i dedykowanych na tą imprezę medali. Trofea te robiły super wrażenie i wszystkim się podobały. I co najważniejsze, nikt inny na świecie takich nie ma!

medal Słupsk 2019

Ponieważ u nas nie ma przegranych zostaje nam pogratulować wszystkim zawodnikom świetnych startów!

Klub Karate Champion Słupsk Siemainice Sławno razem

karate dorośli SłupskPierwszy trening specjalnej grupy Niebieskiej


W dniu 13.03.2019 r. ruszył inauguracyjny cykl treningów dla zielonych i niebieskich pasów. Została powołana robocza grupa, która będzie spotykała się raz w miesiącu na dodatkowym treningu. Celem tych zajęć jest podniesienie poziomu zawodników i przygotowanie ich do egzaminów na 4 kyu. Podczas inauguracyjnych zajęć przerobione zostały kata H4 i H5, a także wprowadzenie do kihonu.

Atmosfera panujaca na treningu była bardzo dobra i wszyscy dawali z siebie 100%. Pomimo zmęczenie zawodnicy wypełniali idealnie wszystkie treningowe założenia.

Szkoda tylko, że zapomnielismy o wspólnym zdjęciu dokumentującym to spotkanie... Następnym razem musimy o tym pamiętać :)

Seminarium Karate Shotokan z C.Fugazza w Hanowerze /Niemcy/.


W dniach 15-17.02.2019 r. odbył się coroczny staż z Sensei Carlo Fugazza (8 Dan). Organizatorem tego kursu był nasz zaprzyjaźniony klub z Niemieckiego Hannoveru. 

W seminarium wziął udział nasz klubowy instruktor Przemysław Juchniewicz.

Podczas 3 dni pracowano głównie nad dwoma kata: Wankan oraz Meikyo. Nie zabrakło oczywiście bunkai oraz typowych ćwiczeń pozwalajacych zrozumieć kihon na 1 dan. Przez 11 godzin treningowych można było obserwować mistrzowski warsztat senseia Fugazzy oraz zrozumieć wiele poruszanych aspektów. Wiedza prezydenta federacji S.C.I. jest przeogromna i poparta ogromnym doswiadczeniem.

Dzięki temu wyjazdowi, kolejna porcja niezwykłej wiedzy będzie mogła być ćwiczona w naszym dojo.
Seminarium Shoto-Goshin Karate-do z C.Ceruti w Ostrowie Wlkp.


W dniach 8-9.02.2019 odbyło się szkolenie z Senseiem Claudio Cerutim. Kurs odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. Z naszego klubu, w treningach uczestniczyło 7 osób. Byli to P.Juchniewicz, D.Malarski, J.Paziewski, O.Frączkiewicz, P.Bajtek, K. i M.Krajniak.

Pracowaliśmy głównie nad efektywnym poruszaniem się, które jak się okazało wcale nie było takie proste. Goshin-do, którego propagatorem jest Włoski mistrz, jest niezwykle wymagające pod względem technicznym i przeznaczone dla starszych stopni. Jednak nie zraża to naszych młodszych zawodników, którzy z ogromną determinacją staraja się wyciagnąć z tych szkoleń jak najwięcej wiedzy. Z całą pewnością będzie to miało wpływ na ich dalszy rozwój.

Przypominamy również o tym, że kandydaci na brązowe pasy muszą w ciagu roku zaliczyć przynajmniej jeden kurs z Senseiem C.Cerutim.